OŚWIADCZENIE. Przeciwko nowelizacji ustawy o KRRiT

| 9 lip 2021  11:32 | Brak komentarzy

Późnym wieczorem, to już prawie tradycyjna metoda rządzących , na stronie Sejmu pojawił się poselski projekt (PiS)nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Skróconą drogą legislacji, grupa posłów chce zmienić obowiązującą ustawę o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, by „ zapobiec hybrydowym działaniom” państw trzecich, spoza Unii Europejskiej. Znowelizowana ustawa w sposób oczywisty może zaszkodzić TVN, który należy do nadawcy poza Europejskim Obszarem Gospodarczym. Tym nadawcą jest amerykański Discovery.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej protestuje przeciwko potajemnym „wrzutkom” legislacyjnym, nie zgadza się na nowelizację ustawy o KRRiT, której efektem jest atak na niezależne media i wolność słowa. Nie godzimy się, by w Polsce zapanował model „jedynie słusznych mediów” podporządkowanych partii rządzącej. Uważamy, że zwlekanie z odnowieniem koncesji TVN24 jest zaplanowane i wpisane w proces nowelizacji ustawy o KRRiT i świadczy o coraz wyraźniejszym upolitycznieniu tej instytucji.

Polski obywatel, w demokratycznym państwie, nie może być pozbawiony prawa do wyboru mediów.

PREZYDIUM
Zarządu Głównego SDRP

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    3/2024
     
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...