Odszedł Zbyszek Łakomski

| 9 kwi 2014  15:25 | Brak komentarzy

zlakomski
Jeszcze w poniedziałek 24 marca 2014 roku odwiedził nas w Stowarzyszeniu. Jak zwykle elegancki, pogodny, gotowy do żartów i anegdot. A już trzy dni później dotarła do nas ta smutna wiadomość, że Zbigniew Łakomski opuścił nas nagle i na zawsze.


Miał 85 lat. Urodził się w Częstochowie. Studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W „Trybunie Ludu” pracował od lat 50. jako publicysta, kierownik działu, sekretarz redakcji i zastępca redaktora naczelnego.

Był korespondentem na Węgrzech, a także dyrektorem Polskiego Ośrodka Kultury w Budapeszcie. W Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich działał od 1950 roku. Był jednym z założycieli Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej i wieloletnim, aktywnym działaczem.

Przede wszystkim zaś Zbyszek był serdecznym Kolegą dla wielu Przyjacielem. Służył zawsze swym bogatym doświadczeniem i pomocą. W redakcjach, w środowisku dziennikarskim lubiany i szanowany. Takim Go wspominamy i taki pozostanie w naszej pamięci.

Uroczystości żałobne odbyły się 2 kwietnia 2014 roku w domu pogrzebowym na Powązkach Wojskowych. Urna z Prochami spoczęła w grobowcu rodzinnym na Starych Powązkach.

Andrzej Maślankiewicz

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...