Od śmierci Williama Szekspira minęło 400 lat…

| 2 lis 2016  20:15 | Brak komentarzy

att281…nadal jednak jego dramaty wystawiają teatry w całej Polsce, a Polacy odnajdują dzień dzisiejszy w ich treściach. Nie można zapominać również o tym, że Szekspir jest autorem czytanym, recytowanym, wystawianym od półwieku podczas Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora (WROSTJA).

Warto więc wybrać się w środę, 9 listopada br. do Domu Literatury w Warszawie. O godz. 18.00 rozpocznie się SZEKSPIRIADA POLSKA.

W programie spotkania:

Zygmunta Krzyżanowskiego „Kroki Falstaffa”

(tekst autora w przekładzie Wiesławy Olbrych oraz wypowiedzi krytyczne -fragmenty czyta Marek Frąckowiak)

Andrzeja Żurowskiego „Myślenie Szekspirem” i Szekspir w Polsce dzisiaj

przedstawi honorowy wiceprezes światowego AICT, dr Tomasz Miłkowski

Krystyny Koneckiej „Ogrody Szekspira” i „Bard ze Stratfordu. Mapa sonetów”

fotograficzna relacja z jubileuszu w Stratford-upon-Avon (23 kwietnia 2016)

 

Organizatorami spotkania – w ramach obchodów 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira – są: Oddział Warszawski Związku Literatów Polskich,

Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Teatralnych (AICT) – sekcja polska, Polski Oddział Stowarzyszenia Kultury Europejskiej (SEC).

Na spotkanie z Szekspirem zapraszamy do Domu Literatury, przy Krakowskim Przedmieściu 87/89, 9 listopada, o godz. 18.00.

baj

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...