Nowy Zarząd Oddziału w Olsztynie

| 24 wrz 2021  08:49 | Brak komentarzy

Na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym olsztyńskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej wybrano nowy zarząd, chociaż na swojej funkcji pozostał dotychczasowy przewodniczący.

Marek Książek przejął funkcję szefa oddziału SDRP w Olsztynie po śmierci swego poprzednika – Tadeusza Willana, który zmarł 17 kwietnia 2018 roku. Ze względu na pandemię kadencja w całym stowarzyszeniu została przedłużona o ponad rok. We wtorek, 21 września 2021 roku odbyło się walne zebranie olsztyńskiego oddziału, w którym wybrano nowy zarząd w składzie: Marek Książek – przewodniczący, Katarzyna Leśniowska – wiceprzewodnicząca, Andrzej Kuptel – sekretarz zarządu, Helena Piotrowska – przewodnicząca komisji rewizyjnej i Barbara Lewandowska – rzecznik dyscyplinarny. Skład wybranego w głosowaniu tajnym zarządu odzwierciedla coraz widoczniejszą obecność kobiet w oddziale, liczącego aktualnie 19 członków. Delegatem na X krajowy zjazd SDRP został stary-nowy prezes Marek Książek.

Oddział SDRP jest inicjatorem i organizatorem, wspólnie z olsztyńskim Związkiem Literatów Polskich, Nagrody im. Henryka Panasa, znanego w kraju i za granicą pisarza, którą 3 września 2021 roku na zamku Kapituły Warmińskiej odebrał satyryk, poeta i publicysta Krzysztof Daukszewicz. Patronat honorowy nad nagrodą przyjął marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Oddział stowarzyszenia regularnie wydaje (ze składek członkowskich) kwartalnik „Dziennikarz Olsztyński”, a w zeszłym roku wydał, wspólnie z Warmińsko-Mazurskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych, książkę pt. „Czas pionierów”. Materiały zgromadzone w tej publikacji były rezultatem konkursu, ogłoszonego przez oddział SDRP, na wspomnienia o pionierach. Licząca 180 stron książka była wręczana uczestnikom akademii ku czci powojennych osadników na ziemiach byłych Prus Wschodnich, które to wydarzenie miało miejsce 10 września br. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim.

Red.
Fot. Andrzej Adamowicz

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...