NORWIDY ROZDANE. MAREK GASZYŃSKI WYRÓŻNIONY

| 16 paź 2020  21:33 | Jeden komentarz

Po raz XIX rozdano Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida ustanowione w 2001 roku przez Sejmik Województwa Mazowieckiego dla twórców tworzących na Mazowszu. W tym roku, 24 września tradycyjnie w rocznicę urodzin C K Norwida (199), ze względu na trwającą pandemię ogłoszenie werdyktów kapituły odbyło się wirtualnie. Laureaci w kategoriach: muzyka- Paweł Mykietyn, teatr- Grzegorz Jarzyna, literatura- Anna Piwkowska, plastyka – Stanisław Wieczorek.

Od 2005 roku przyznawana jest nagroda specjalna „Dzieło życia”. Tegorocznym laureatem został Marek Gaszyński – dziennikarz, od 60. lat popularyzator polskiej muzyki rozrywkowej w radio i prasie, autor tekstów do ponad 150 piosenek, m.in. w niezapomnianym wykonaniu Czesława Niemena „Sen o Warszawie”. W stałym repertuarze wybitnych piosenkarzy i zespołów muzycznych znajdują się : „Ojciec żył, tak jak chciał” ( Gang Marcela), „Gdzie się̨ podziały tamte prywatki”( Wojciech Gąssowski) , „Barwy  jesieni”, „Nie  zadzieraj nosa”,” Posłuchaj co ci powiem”, „ Stracić kogoś”, „Jesień idzie przez park „, „Pożegnanie z gitarą” (Czerwone Gitary).

Marek Gaszyński jest autorem ogromnej ilości audycji o muzyce rozrywkowej i kilku książek o tej tematyce.

Stowarzyszenie Dziennikarzy RP rekomendowało kandydaturę Marka Gaszyńskiego do nagrody specjalnej..

Andrzej Maślankiewicz

Komentarze

Jeden komentarz do “NORWIDY ROZDANE. MAREK GASZYŃSKI WYRÓŻNIONY”

  1. Wojciech
    wtorek, 20 - paź - 2020, godz. 02:25

    Serdecznie gratuluję Markowi, „Gaszyna” jesteś Wielki!
    Dziękuję SD RP za tę rekomendacje do nagrody specjalnej, to był strzał w dziesiątkę!
    Z pozdrowieniami!
    Wojciech Grabowski

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    3/2024
     
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...