Nagroda w dziedzinie kultury dla red. Elżbiety Kokowskiej

| 10 cze 2019  14:41 | Brak komentarzy

Podczas tegorocznych obchodów Święta Wałbrzycha nasza koleżanka ze Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Dolny Śląsk – red. ELŻBIETA MARIA KOKOWSKA została uhonorowana doroczną nagrodą Rady Miejskiej w Wałbrzychu za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury. 

Nagrodę w dziedzinie kultury wręczyli: Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha, oraz Maria A. Romańska, przewodnicząca wałbrzyskiej Rady Miejskiej.

ELŻBIETA MARIA KOKOWSKA
Jako dziennikarka, w swoich publikacjach w tytułach regionalnych i krajowych oraz wydawnictwach zwartych poświęcała wiele miejsca problematyce kulturalnej. Stała się ona dominująca, gdy laureatka została szefem czasopism kulturalnych – od 2017 roku „Wałbrzyskiego Magazynu Kulturalnego”, wcześniej, do 2016 roku, „Wałbrzyskiego Informatora Kulturalnego”. Choć w odmiennym charakterze, oba prezentowały w różnych formach wałbrzyskie wydarzenia kulturalne proponowane przez instytucje kultury, kluby i środowiska twórcze.

Znajomość problematyki kulturalnej, aktywne uczestnictwo w działaniach w tej sferze uwidacznia się również w jej pracach w Wałbrzyskiej Radzie Kultury, Radzie Muzealnej Muzeum Porcelany oraz współpracy ze środowiskami twórczymi miasta. Jest współzałożycielką i prezes Stowarzyszenia Inteligencji Twórczej, które realizowało samodzielnie lub z partnerami projekty związane z filmem, malarstwem, organizacją interdyscyplinarnych wieczorów artystycznych oraz realizacją wydawnictw, m.in. autobiografii Józefa Wiłkomirskiego i albumowych o Zamku Książ.

EKA
Fot. Robert Bajek

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...