Nagroda dla red. Mirosława Kulisia

| 18 sty 2016  08:35 | Brak komentarzy

nagroda1

Długoletni dziennikarz, publicysta, wydawca i redaktor, twórca popularnego tygodnika „Angora” – Mirosław Kuliś uhonorowany został Nagrodą Literacką im. Jerzego Wilmańskiego za 2015 rok, przyznawaną od 10 lat przez Stowarzyszenie „Pokolenia” i Oddział Łódzki Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Nagroda nawiązuje do postępowej i niezwykle cennej ze względu na walory intelektualne i warsztatowe twórczości literackiej oraz publicystycznej zmarłego przed laty znakomitego dziennikarza Jerzego Wilmańskiego.


Redaktor Mirosław Kuliś już przed lat wymyślił i urzeczywistnił wizję pisma zawierającego głównie przedruki prasy polskiej i światowej, ale też i własne artykuły publicystyczne. Jak stwierdził red. Edward Muller w laudacji wygłoszonej podczas wspomnianej uroczystości, laureat nagrody ma rzadką u szefów cechę otaczania się ludźmi utalentowanymi i znającymi się na swoim zawodzie. Takim człowiekiem był pierwszy naczelny pisma red. Piotr Różycki, ale i obecni liczni współpracownicy. M. Kuliś prowadzi przemyślaną politykę, o czym świadczy choćby drukowanie w „Angorze” wkładki dla dzieci i młodzieży, czyli przyszłych dorosłych czytelników pisma, czy organizowanie od wielu lat dla przyszłych dziennikarzy skupionych w szkolnych gazetkach specjalnych letnich obozów szkoleniowych „Potęga Prasy” w Rewalu. Ostatnio Kuliś wystawia sztuki teatralne i dociera z nimi do wielu mieszkańców Polski. Dodajmy jeszcze, że od lat wspiera także Stowarzyszenie Dziennikarzy RP i wydawanie książek dotyczących łódzkiej prasy.
W uroczystym wręczeniu nagrody uczestniczyła m.in. prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, a także przewodniczący Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Pokolenia” Jerzy Jaskiernia. Gratulacje laureatowi złożyli również: przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia „Pokolenia” w Łodzi Marek Klimczak i prezes Oddziału Łódzkiego SDRP red. Ryszard Poradowski.

nagroda2

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...