Nagradzają naszych!

| 6 paź 2020  20:14 | komentarze 4

Marek Książek, przewodniczący warmińsko-mazurskiego oddziału SDRP został wyróżniony Nagrodą Prezydenta Olsztyna „za całokształt działalności dziennikarskiej i popularyzatorskiej w dziedzinie kultury“ za 2019 rok.

Nagroda w dziedzinie kultury została przyznana już w czerwcu tego roku, ale ze względu na pandemię gala odbyła się dopiero 5 października. Prezydent Piotr Grzymowicz wręczył dyplomy, plakietki z patronem miasta św. Jakubem oraz czeki z nagrodą pieniężną (niezbyt wysoką) siedmiorgu laureatów: aktorowi teatralnemu i filmowemu Arturowi Sterance, fotografikowi Henrykowi Cirutowi, dziennikarzowi i pisarzowi Markowi Książkowi, filmoznawcy i włacicielowi kina studyjnego „Awangarda 2“ (gdzie odbyła się gala) Konradowi Lenkiewiczowi, dziennikarce i pisarce Bożenie Kraczkowskiej, muzykowi Zbigniewowi Siwkowi i aktorowi teatru lalek, reżyserowi, animatorowi kultury Tadeuszowi Sobczakowi.

Prezydent Piotr Grzymowicz, Konrad Lenkiewicz, Bożena Kraczkowska, Zbigniew Siwek, Artur Steranko, Henryk Cirut, Marek Książek i Tadeusz Sobczak. Fot. Samuel Książek

W ubiegłym roku Marek Książek obchodził 40-lecie pracy dziennikarsko-literackiej, wydał kilkanaście książek, w tym biografii miejscowych twórców m.in. o Henryku Panasie i Wacławie Kapusto, na wydanie czeka biografia braci Stefana i Janusza Połomów, aktualnie współpracuje z tygodnikiem „Przegląd“, jest przewodniczącym oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, redaktorem naczelnym kwartalnika „Dziennikarz Olsztyński“. Jednym z efektów (nie całkiem ubocznych) gali wręczania nagród było to, że laureatka Bożena Kraczkowska wyraziła chęć wstąpienia w szeregi SDRP. Jej prośba została uwzględniona pozytywnie.

Red.

Prezydent Piotr Grzymowicz i Marek Książek. Fot. Daria Brudek

Komentarze

komentarze 4 do “Nagradzają naszych!”

 1. Irena
  środa, 7 - paź - 2020, godz. 15:26

  Marek, jesteś wielki! Serdecznie gratuluję.
  Irena Hamerska

 2. Ryszard
  czwartek, 8 - paź - 2020, godz. 06:17

  Wielkie gratulacje Marku! Miasto w którym mieszkasz, pracujesz, tworzysz także na jego rzecz, uważasz że to jest Twoje miasto dostrzega Twoją pracę i nagradza, honoruje. Warto żyć!

 3. Ryszard
  czwartek, 8 - paź - 2020, godz. 08:32

  Gratulacje – Ryszard Mulek, przewodniczący SDRP Dolny Śląsk

 4. Marek Książek
  czwartek, 3 - gru - 2020, godz. 09:30

  Dziękuję Wam, Irena i Ryszard (Ryszardowie?)za gratulacje! Sorry, że tak późno reaguję, ale nie lubię czytać o sobie i dlatego Waszych wpisów nie odczytałem na bieżąco… Ale co się zapisze na portalu, to i toporem nie wyrąbiesz…:)

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...