MISTRZOWIE MAJĄ GŁOS… LUDZIE, WARTO ŻYĆ

| 28 lut 2020  08:40 | Jeden komentarz

22 lutego w Toruniu – 29. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, 3.Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy, 1. Halowe Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. W fantastycznej, nowoczesnej hali sportowej wystartowało ponad 500 osób, zrealizowano ponad 1000 „osobostartów”.

Miałem zaszczyt i wielką frajdę, z udziałem tremy, wziąć udział w dwóch konkurencjach: pchnięciu kulą i biegu na 200 metrów w kategorii wiekowej M75. Wśród mastersów startowały wielkie nazwiska z przeszłości. Dziennikarzy było trzydziestu. Wśród startujących był też sekretarz generalny Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Maślankiewicz.

Dlaczego dopiero dziś o tym piszę? Ponieważ dowiedziałem się (wyjechałem z Torunia przed zakończeniem zawodów) kilka dni później, że zdobyłem brązowy medal w pchnięciu kulą. W biegu na 200 m konkurencja była zbyt silna.

Jestem szczęśliwy. Wziąłem udział w zawodach świetnie zorganizowanych, w pięknym obiekcie, we wspaniałej atmosferze. Moja radość jest tym większa, że stało się to w dziesięć lat po operacji raka prostaty i pięć lat po rekonstrukcji komórkami macierzystymi lewego ścięgna Achillesa.

Ludzie, warto żyć.

Ryszard Sławiński

Komentarze

Jeden komentarz do “MISTRZOWIE MAJĄ GŁOS… LUDZIE, WARTO ŻYĆ”

 1. Marek Książek
  piątek, 28 - lut - 2020, godz. 11:02

  Ryszard, jesteś WIELKI !!!!

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...