MARIAN TRZYMAJ SIĘ

| 9 gru 2019  09:34 | Brak komentarzy


Tomasz Jastrun w felietonie ,Przegląd nr 50

Zrobiłem się wielkim fanem Mariana Banasia, trzymam kciuki, by nie dał się złamać przez liberalne media, a przede wszystkim przez PiS. Im dłużej będzie szefem NIK, tym lepiej. Jest jak pomnik rządów tej partii – przysadzisty, twardy facet na cokole. Takich pomnikowych postaci pojawi się w PiS więcej, czują, że to ostatnia kadencja rodziny, więc trzeba zachapać, co możliwe, za chwilę może być za późno. Jest wiadomość, że syn Banasia został w trybie natychmiastowym zwolniony z pracy. Mafia dała mu intratną robotę, a teraz mafia się mści na synu, bo tata nie słucha się ojca chrzestnego. Z drżeniem serca każdego ranka sprawdzam, czy szef NIK trwa na stanowisku, i wołam: Marian, trzymaj się!

*

Szymona Hołownię znam jako prezentera programu „Mam talent”. Ogląda ten program z pasją mój Antoś, więc my z nim, lubi, gdy mu towarzyszymy. Hołownia był sztywny i nieporadny w tej roli, szczególnie na tle świetnego Marcina Prokopa. Wiem, że oddany religii katolik, ale taki postępowy, coś pisze. Na pewno nie głupi, zapewne uczciwy. Ale moim zdaniem nie nadaje się. Jego rzecznikiem prasowym ma być Michał Kobosko. Zdziwiło mnie to. Znam go, był szefem „Wprost”, gdy pisałem tam felietony. Wydaje mi się, że od biedy Hołownia mógłby być rzecznikiem Michała Koboski. Wiem, że wybrzydzam, ale bieda z kandydatem na prezydenta. To musi być dobry aktor, w którym płonie żywy ogień i który dobrze odegra swoją rolę na scenie polityki. Duda gra rolę karykatury prezydenta, ale gra ją dobrze.

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...