MAMY NOWY ZARZĄD

| 25 maj 2016  11:30 | Brak komentarzy

DSC_0347

W Stowarzyszeniu Dziennikarzy RP tegoroczny maj jest miesiącem zebrań sprawozdawczo-wyborczych w poszczególnych Oddziałach, jako że czteroletnia kadencja dotychczasowych Zarządów dobiegła końca. We wtorek 17. Maja 2016 r. miało miejsce  Walne Zgromadzenie w Oddziale Wielkopolskim. Zgodnie ze Statutem naszego Stowarzyszenia, drogą głosowania przewodniczącym Zebrania obrany został mec. Zbigniew Standar, który bardzo sprawnie jego przebiegiem pokierował.

Dotychczasowy przewodniczący, red. Andrzej Górczyński w obszernej relacji przedstawił zebranym przebieg kończącej się kadencji oraz dokonania ustępującego Zarządu. Obszerność tej relacji wynikała z faktu, iż miniona kadencja obfitowała zarówno w wiele wydarzeń będących świadectwem aktywnej pracy Zarządu, jak i niestety w wydarzenia bardo smutne.

Śmierć członka zarządu, red. Grzegorza Sporakowskiego a w rok później przewodniczącego, red. Tomasza Dymaczewskiego osłabiła Zarząd do tego stopnia, że zaistniała konieczność zwołania nadzwyczajnego zebrania, na którym zostały przeprowadzone wybory uzupełniające członków Zarządu, a dotychczasowy wiceprzewodniczący Andrzej Górczyński objął funkcję przewodniczącego.

Ale i ten skład nie dotrwał do końca kadencji, gdyż wkrótce po wyborze na skarbnika red, Roman Krzywiński zrezygnował z pełnienia tej funkcji i w rezultacie do końca kadencji nie było osoby, która pełniłaby tę funkcję formalnie.

Pomimo tych wszystkich przeciwności nie można powiedzieć, aby aktywność pracy Zarządu spadła, a życie Stowarzyszenia na tym ucierpiało.
Wręcz przeciwnie, możemy pochwalić się takimi udanymi imprezami, jak „Dziennikarska majówka”, spacerowy rejs po Warcie w dół i w górę rzeki, spotkanie z rzecznikami prasowymi mające charakter warsztatów, czy coroczne przyznawanie nagród „Dziennikarskich Koziołków”, nagrody im. Zdzisława Beryta, czy „Medialnej Dziesiątki”, zredukowanej ostatnio dla podniesienia jej prestiżu z dziesięciu, do pięciu laureatów.

Po odczytaniu protokołu Komisji Rewizyjnej i udzieleniu ustępującemu Zarządowi absolutorium, dokonano wyboru nowego Zarządu, który ukonstytuował się w następującym składzie:

 • Ryszard Bączkowski – przewodniczący
 • Zbigniew Standar – wiceprzewodniczący
 • Dominika Narożna – członek zarządu
 • Dominik Górny – członek zarządu
 • Robert Rydlewski – członek zarządu
 • Kalina Zioła – sekretarz
 • Aldona Dzielicka – skarbnik
 • Delegatami na IX Zjazd SDRP zostali wybrani Dominika Narożna i Ryszard Sławiński.

Ustępujący przewodniczący Andrzej Górczyński, podziękował wszystkim członkom dotychczasowego Zarządu za współpracę i wysiłek włożony w pracę na rzecz Stowarzyszenia, a kiedy w imieniu ustępującego teamu, oraz wszystkich członków Stowarzyszenia, Ryszard Bączkowski składał podziękowania Andrzejowi Górczyńskiemu za wszystko co zrobił dla Wielkopolskiego Oddziału SDRP, gromkimi oklaskami i owacją na stojąco, obecni na zebraniu wyrazili swoje uznanie dla jego wkładu w działalność naszego Oddziału

Wielka szkoda, że zarówno Andrzej Górczyński jak i nasza nieoceniona Oleńka Lewandowska, podjęli decyzję o niekandydowaniu do dalszej pracy w Zarządzie.

Jednakże pewnym pocieszeniem jest fakt, że oboje obiecali wspierać po koleżeńsku pracę Zarządu – Andrzej swoim doświadczeniem a Oleńka swoimi znakomitymi pomysłami, oraz czynną pomocą organizacyjną. Kochani, trzymamy Was za słowo!

Tymczasem nowy Zarząd w dniu 25. maja zbiera się na swoje pierwsze robocze posiedzenie, na którym nakreślony zostanie plan działania na najbliższą oraz dalszą przyszłość, o którym wkrótce poinformujemy członków Stowarzyszenia na naszej stronie internetowej.

Ryszard Bączkowski

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...