Lubelscy dziennikarze wśród ludzi z pasją

| 11 cze 2024  14:05 | Brak komentarzy

Dziennikarze Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP już po raz trzeci uczestniczyli w ogólno miejskim festynie „Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych”, który 9 czerwca 2024 r. odbył się w Lublinie. Ich samodzielne stoisko z wyeksponowanym banerem Stowarzyszenia Dziennikarzy RP znajdowało się, podobnie jak w latach poprzednich, w centrum miasta.

Pod namiotem z dziennikarskimi książkami zasiedli ich autorzy, jak red. red.: Izabella Wlazłowska i Jacek Gallant; sekundowali im: Kazimiera Błażewicz – Izdebska i Stanisław Wojnarowicz.

Książki, będące owocem dziennikarskiej pasji, a także wydany przez Lubelski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP „Leksykon dziennikarzy i redaktorów Lubelszczyzny” spotkały się ze sporym zainteresowaniem uczestników festynu. W dziennikarskiej ofercie znalazły się publikacje nie tylko w/w autorów, ale także ostatnio zmarłych red. red. Janusza Malinowskiego i autora dziennikarskiego leksykonu Al. Leszka Gzelii.

14 już z kolei festyn ludzi pozytywnie zakręconych, w którym dziennikarze z Lubelskiego Oddziału SDRP aktywnie uczestniczyli, zgromadził liczne osoby z pasją nie tylko z Lublina, ale także z innych regionów Polski. Z wielkim zainteresowaniem spotkały się ekspozycje sprzętu wojskowego i pojazdów zabytkowych, dawnej broni, popisy strongmanów, stoiska edukacji historycznej, przyrodniczej, basen z lodowatą wodą lubelskich morsów, potrawy kuchni myśliwskiej, czy też przemarsze grup rekonstrukcyjnych w historycznych strojach dziewiętnastowiecznych powstańców, którym towarzyszyły damy w kreacjach z epoki, a także parada orkiestry szkockiej.

Lubelski Festyn ludzi z pasją był niewątpliwie lekcją historii i patriotyzmu, rozwijającej horyzonty myślowe i wrażliwości rozrywki. Swój udział mieli w tym przedsięwzięciu również dziennikarze z Lubelskiego Oddziału SDRP.

/ SW/

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...