Krzysztof Skowroński: „Polska na żywo”

| 10 paź 2016  10:01 | Brak komentarzy

Wizję telewizji publicznej, która wyrusza w teren i realizuje program w Polsce powiatowej przedstawił podczas wysłuchania przed Radą Mediów Narodowych Krzysztof Skowroński startujący w konkursie na prezesa Telewizji Polskiej. Cykliczny program „Polska na żywo” ma zdaniem prezesa SDP i szefa Radia Wnet odbudować więź z widzami i realizować misję telewizji publicznej. Koncepcja jest bliska programom z różnych miast Polski realizowanych przez radio Wnet w czasie wakacji.


Krzysztof Skowroński, jakkolwiek nie deklarował usunięcia reklam z programu to zapowiedział ich ograniczenie i stwierdził jednoznacznie: „Numerem jeden jest misja”. Przedstawił także pomysł przywrócenia w kanałach telewizyjnych prezenterów.
Dla Skowrońskiego jest oczywiste, że telewizja publiczna powinna być najważniejszym medium w Polsce. W swojej działalności telewizja powinna współpracować z Polskim Radiem a oddziały regionalne TVP muszą zostać wzmocnione, uważa Skowroński. Jako prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zna dobrze środowisko, w tym wielu dyrektorów ośrodków telewizyjnych, i poznał ich problemy.
W telewizji, jako firmie, zdaniem Skowrońskiego, konieczne jest ograniczenie biurokracji i odbudowa zespołów dziennikarskich.
Kandydujący na prezesa Telewizji Polskiej Krzysztof Skowroński podkreślił, że jako prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich ma poparcie dużej części środowiska dziennikarskiego

Źródło: portal SDP

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...