Konkurs Młodych Dziennikarzy – informacja

| 8 sty 2020  22:17 | Brak komentarzy

Konkurs Młodych Dziennikarzy to inicjatywa Zarządu Głównego Stowarzyszenia realizowana na podstawie doświadczeń wyniesionych z podobnych działań realizowanych na terenie Województwa Małopolskiego od kilku już lat.

Pierwsza edycja Konkursu realizowanego na terenie Województwa mazowieckiego, wzbudziła duże zainteresowanie zwłaszcza wśród opiekunów redakcji mediów szkolnych.

Wiele pytań było kierowanych pod adresem organizatorów Konkursu, ale również wiele prac konkursowych spłynęło do siedziby Stowarzyszenia. Zarząd Główny Stowarzyszenia liczy na to, że w latach następnych uda się powtórzyć działania zmierzające do wyłonienia najlepszych redaktorów mediów szkolnych, a sam Konkurs wpisze się na stałe, jako element roku szkolnego.

W 2019 roku Kapituła Konkursu postanowiła przyznać nagrody następującym redaktorom mediów szkolnych:

  • w kategorii media klasyczne – Wiktoria Wilczyńska z XLV Ogólnokształcącego w Warszawie im. Romualda Traugutta za redagowanie tekstów w gazecie
    szkolnej pod nazwą Monitor Traugutta.
  • w kategorii media cyfrowe – Gabriela Grzelak z CXXII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie im. Ignacego Domeyki za realizowanie materiałów na potrzeby Telewizji Szkolnej Ignaś TV.
  • Ponadto Kapituła postanowiła przyznać wyróżnienie dla gazety szkolnej Prosto z Pięciolinii redagowanej przez uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu im. Oskara Kolberga – Julia Ciemięga i Mikołaj Maksymiuk.

Wszystkie wyróżnienia charakteryzowały się wysokim poziomem publikacji pod względem merytorycznym, jak i warsztatowym. Członkowie Kapituły podkreślali, iż niektóre prace konkursowe były bardziej wartościowe i zawierały więcej przekazu merytorycznego niż nie jedna publikacja z prasy codziennej lub branżowej.

Kapituła Konkursu składała się profesjonalistów. Przewodniczącym Kapituły był prof. Zbigniew Bajka – medioznawca, ekspert i wykładowca akademicki, oraz Honorowy Przewodniczący Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej; red. Andrzej Maślankiewicz – Sekretarz Generalny Stowarzyszenia, członek Prezydium Zarządu Głównego; red. Marek Kuliński – Przewodniczący Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia, były dyrektor Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego; red. Sławomir Pietrzyk – Przewodniczący małopolskiego Oddziału Stowarzyszenia, zastępca redaktora naczelnego Tygodnika Głos Nowej Huty; Michał Pawlik – Prezes Fundacji Promocji m.st. Warszawy; red. Ireneusz Michał Hyra – Skarbnik Zarządu Głównego Stowarzyszenia, korespondent Międzynarodowej Agencji Prasowej.

 

Głównym Partnerem Konkursu był Marszałek Województwa Mazowieckiego, ze środków którego była współfinansowana inicjatywa. Ponadto Partnerami Konkursu byli Fundacja Promocji m.st. Warszawy, Syndykat Dziennikarzy Polskich. Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski, Mazowiecki Kurator Oświaty.

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    3/2024
     
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...