KONFERENCJA MEDIÓW POLSKICH W NOWEJ ODSŁONIE

| 25 cze 2015  22:59 | Brak komentarzy

walne000000
Sygnatariusze Konferencji Mediów Polskich utworzonej w roku 1994 z inicjatywy ks. Wiesława Niewęgłowskiego, po 20 latach funkcjonowania KMP, a w jej strukturze Rady Etyki Mediów uznali, że wyczerpała się formuła działalności bez umocowania prawnego. Po nieudanych próbach postulowanego przekształcenia KMP w związek stowarzyszeń, kilku sygnatariuszy min. TVP, Polskie Radio , Polsat, SDP wycofało swój udział z tej społecznie pożytecznej instytucji. Pozostali sygnatariusze, jak Związek Zawodowy Dziennikarzy, Związek Zawodowy Pracowników Twórczych i Technicznych Mediów Polskich WIZJA, Syndykat Dziennikarzy, Stowarzyszenie Gazet Lokalnych ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy RP na czele, postanowili dokonać przekształcenia Konferencji Mediów Polskich w stowarzyszenie.

24 czerwca br. w Domu Dziennikarza w Warszawie odbyło się walne zebranie członków utworzonego Stowarzyszenia Konferencja Mediów Polskich. W obradach uczestniczył ks. Wiesław Niewęgłowski, który otrzymał honorowe członkostwo SKMP. Dziękując za wyróżnienie podkreślił doniosłe znaczenie kontynuacji idei Konferencji , jej wieloletniego działania na rzecz krzewienia zasad etycznych wśród dziennikarzy.

Wybrano władze Stowarzyszenia KMP. Przewodniczącym Rady Naczelnej został red. Piotr Górski – przewodniczący ZZD, członek SDP, zastępcą red. Barbara Markowska –Wójcik, sekretarzem red. Andrzej Maślankiewicz, skarbnikiem Stanisław Wojnarowicz, członkiem Ryszard Sławiński. Radę Rewizyjną stanowią: Jerzy Byra, Jerzy Jakobsche i Witold Juchniewicz.

W skład nowej Rady Etyki Mediów weszli przedstawiciele różnych organizacji dziennikarskich: Ryszard Bańkowicz, Krzysztof Bobiński, Helena Ciemińska, Anna Borkowska, Nina Nowakowska, Barbara Markowska – Wójcik, Marek Nowicki i Stanisław Wojnarowicz.
Stowarzyszenie Konferencja Mediów Polskich tworzą członkowie zwyczajni i wspierający. Podstawową ideą i zadaniem SKMP jest chęć działania ponad podziałami w podzielonym środowisku dziennikarskim. Uczestnicy walnego zebrania zaapelowali do stowarzyszeń i związków dziennikarskich, wydawców i kierownictw redakcji, by przystępując do Stowarzyszenia KMP, wsparli w ten sposób pożyteczną i potrzebną działalność Rady Etyki Mediów.

Andrzej Maślankiewicz
sekretarz Stowarzyszenia KMP



Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    3/2024
     
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...