KOMUNIKAT

| 19 mar 2015  20:12 | komentarzy 6

Prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP na posiedzeniu 2 marca 2015 roku podjęło jednogłośnie decyzję o zmianie redaktora naczelnego i podziękowaniu Panu Redaktorowi Henrykowi Zagańczykowi za pełnienie społecznej funkcji redaktora naczelnego portalu „dziennikarzerp.org.pl”.

Utworzenie portalu, jego prowadzenie przez ponad dwa lata, jest niezaprzeczalnym dorobkiem Redaktora Henryka Zagańczyka. Z tego tytułu Prezydium wyraża mu serdeczne podziękowanie i przekazuje wyrazy uznania za trud jaki Pan Redaktor włożył w to wspólne dzieło, które ma służyć naszemu Stowarzyszeniu.

Prezydium uznało, że portalowi trzeba nadać inną formułę i wykorzystać ten ważny nośnik przede wszystkim dla prezentacji spraw stowarzyszenia i środowiska dziennikarskiego.

Mamy też nadzieję, że jednak na portalu nie zabraknie Henryka Zagańczyka. Liczymy, że będzie stałym autorem poczytnego bloga.
Obsługa techniczna portalu pozostaje bez zmian.

Jerzy Domański
Przewodniczący
Zarządu Głównego
Stowarzyszenia Dziennikarzy RP

Komentarze

komentarzy 6 do “KOMUNIKAT”

 1. Marek Książek
  sobota, 21 - mar - 2015, godz. 09:42

  Jako przedstawiciel oddziału SDRP w Olsztynie chciałbym również serdecznie podziękować red. Henrykowi Zagańczykowi za redagowanie portalu i jeszcze raz wyrazić ubolewanie, że tak niewielki był mój (jak i kolegów z Olsztyna) udział w tworzeniu tej strony. Henryku, wykonałeś kawał dobrej roboty!

 2. Henryk Zagańczyk
  sobota, 21 - mar - 2015, godz. 14:57

  Mareczku! Dziękuję, Twoje słowa budują! I
  zagrzewają do dalszych działań. Nadejdzie jeszcze czas – nie całkiem umarłem!
  Zaproszę Cię na FB!
  Henryk

 3. Marek Książek
  niedziela, 22 - mar - 2015, godz. 12:56

  Heniu, zatem czekam na FB…

 4. adam
  środa, 25 - mar - 2015, godz. 16:29

  szkoda red. Zagańczyka – miał za bardzo własne poglądy sprzeczne z szefem, który z tej samej branży ale młodszej>

 5. Tadeusz
  czwartek, 26 - mar - 2015, godz. 11:33

  Czyżby interes środowiska przeważył?
  A gdzie misja szerzenia ogólnie pojętej edukacji kulturalnej, gdzie podziała się rola kształtowania gustów ? Szkoda!!!
  Oczywiście sprawy środowiska są istotne ale przecież dziennikarze mają ważniejszą rolę do spełnienia, o czym red. Zagańczyk starał się pamiętać.

 6. henryk
  wtorek, 31 - mar - 2015, godz. 14:01

  Drodzy Panowie: Adamie, Tadeuszu. Nad „rodziną” zawsze czuwa Godfather, i poszczególni „ojcowie chrzestni”. A nie prawo i sentymenty.Francis Ford Coppola miał rację! Dziękuję, niebawem zaproszę…
  henz

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński 1/2023  
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • A TO CIEKAWE…

  Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych pozwał SDP OMZRiK zarzuca Jolancie Hajdasz powtarzanie kłamstw Agnieszki Siewiereniuk-Maciorowskiej. Ośrodek pozwał Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za tekst, w którym Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wstawia się za pozwaną przez Ośrodek Agnieszką Siewiereniuk-Maciorowską
  Świat Młodych Świat Młodych 73 lata temu W poniedziałek, 7 lutego 1949 roku ukazał sie pierwszy numer Świata Młodych. Gazeta była czasopismem dla młodzieży wydawanym w latach 1949 – 1993 w Warszawie, utworzonym z połączenia tygodnika Świat Przygód i dwutygodnika Na Tropie.

  Więcej... • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM