Kino za rogiem
Elżbieta Grec | 25 lut 2015 12:47 | Brak komentarzy
Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży przy Tynieckiej 40 w Warszawie, o której pisaliśmy niedawno – ma się dobrze. Udostępniane dzieciom starannie przygotowane zbiory biblioteczne, to tylko jedna z bogatej oferty. Cztery miesiące działalności biblioteki przyciągnęły dzieci i młodzież, która chętnie uczestniczy w nowatorskich formach aktywności kulturalnej , w zajęciach warsztatowych, w nauce obsługi komputera, języka angielskiego a także doraźnie organizowanych spotkań z muzyką. 24 lutego w placówce otwarte zostało KINO ZA ROGIEM.
Ideą kina jest stworzenie możliwości indywidualnego wpływu na dobór repertuaru przez widzów w różnym wieku. W repertuarze znajdą się obok zekranizowanych lektur szkolnych, filmy edukacyjne, bajki oraz wiele filmów fabularnych i dokumentalnych. A więc rozrywka obok edukacji. Przewidziane są także spotkania z twórcami filmów, rozmowy o sztuce, kinie i najnowszych wydarzeniach filmowych.
KINO ZA ROGIEM , które zagościło pod dachem Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży na Tynieckiej jest niezwykle ciekawym i ważnym przedsięwzięciem realizowanym w ramach unijnego projektu „Mazowiecki Klaster – Małych Kin Społecznościowych” i współfinansowane jest przez Unię Europejską z udziałem środków budżetu państwa.
Koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Obok wspomnianego wsparcia finansowego i organizacyjnego KINO ZA ROGIEM otrzymuje możliwość stałego poszerzania biblioteki filmów adresowanych do widza w każdym wieku z uwzględnieniem jego zainteresowań. Widz ma wpływ na dobór repertuaru.
Zauważyć trzeba, iż nieco inna jest propozycja KINA ZA ROGIEM w dużych aglomeracjach. Tu główną ich rolą jest przede wszystkim poszerzenie możliwości kontaktu widza ze sztuka filmową poprzez udostępnienie filmów rzadko lub nigdy nie trafiających do multimediów.
To kolejne przedsięwzięcie dyrekcji Biblioteki Publicznej im. Łazarskiego w dzielnicy Mokotów sprawia, iż dostęp nie tylko do czytelnictwa, ale także do najbardziej nowoczesnych form zagospodarowania przestrzeni kulturalnej mieszkańców tej dzielnicy, zasługuje nie tylko na uwagę, ale uznanie.
Elżbieta Grec
Komentarze
Pozostaw komentarz: