Kino za rogiem

| 25 lut 2015  12:47 | Brak komentarzy

Foto: https://www.facebook.com/mbddim

Foto: https://www.facebook.com/mbddim

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży przy Tynieckiej 40 w Warszawie, o której pisaliśmy niedawno – ma się dobrze. Udostępniane dzieciom starannie przygotowane zbiory biblioteczne, to tylko jedna z bogatej oferty. Cztery miesiące działalności biblioteki przyciągnęły dzieci i młodzież, która chętnie uczestniczy w nowatorskich formach aktywności kulturalnej , w zajęciach warsztatowych, w nauce obsługi komputera, języka angielskiego a także doraźnie organizowanych spotkań z muzyką. 24 lutego w placówce otwarte zostało KINO ZA ROGIEM.

Ideą kina jest stworzenie możliwości indywidualnego wpływu na dobór repertuaru przez widzów w różnym wieku. W repertuarze znajdą się obok zekranizowanych lektur szkolnych, filmy edukacyjne, bajki oraz wiele filmów fabularnych i dokumentalnych. A więc rozrywka obok edukacji. Przewidziane są także spotkania z twórcami filmów, rozmowy o sztuce, kinie i najnowszych wydarzeniach filmowych.

KINO ZA ROGIEM , które zagościło pod dachem Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży na Tynieckiej jest niezwykle ciekawym i ważnym przedsięwzięciem realizowanym w ramach unijnego projektu „Mazowiecki Klaster – Małych Kin Społecznościowych” i współfinansowane jest przez Unię Europejską z udziałem środków budżetu państwa.

Koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Obok wspomnianego wsparcia finansowego i organizacyjnego KINO ZA ROGIEM otrzymuje możliwość stałego poszerzania biblioteki filmów adresowanych do widza w każdym wieku z uwzględnieniem jego zainteresowań. Widz ma wpływ na dobór repertuaru.

Zauważyć trzeba, iż nieco inna jest propozycja KINA ZA ROGIEM w dużych aglomeracjach. Tu główną ich rolą jest przede wszystkim poszerzenie możliwości kontaktu widza ze sztuka filmową poprzez udostępnienie filmów rzadko lub nigdy nie trafiających do multimediów.

To kolejne przedsięwzięcie dyrekcji Biblioteki Publicznej im. Łazarskiego w dzielnicy Mokotów sprawia, iż dostęp nie tylko do czytelnictwa, ale także do najbardziej nowoczesnych form zagospodarowania przestrzeni kulturalnej mieszkańców tej dzielnicy, zasługuje nie tylko na uwagę, ale uznanie.

Elżbieta Grec

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    3/2024
     
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...