JUBILACI z KIELC

| 7 gru 2015  09:48 | Brak komentarzy

Dziennikarze , członkowie Kieleckiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP uczcili dwa jubileusze. W dostojnych podwojach WDK świętowano 44 rocznicę wydania pierwszego numeru gazety popołudniowej „Echo Dnia” i „dziewięćdziesiątkę” red. Karola Struga oraz osiemdziesiąte urodziny red. Antoniego Pawłowskiego.

Jubilaci byli związani z „Echem Dnia” od pierwszego numeru. Karol Strug był pierwszym redaktorem naczelnym popołudniówki w latach 1971 – 1980, natomiast Antoni Pawłowski na starcie „Echa” dziennikarzem sportowym , od 1972 do 1990 roku kierownik działu sportowego w tej gazecie.

W uroczystości , którą zorganizował zarząd Oddziału SDRP w Kielcach, z przewodniczącą red. Danutą Półrolą – Parol na czele, uczestniczyli byli redaktorzy „Echa Dnia”, założyciele pisma , przedstawiciele władz kieleckich, zabrakło tylko aktualnego redaktora naczelnego pisma, które od 44 lat nieprzerwanie jest najpopularniejszą gazetą w tym regionie.

W miłej atmosferze wspominano pierwsze dni i lata „Echa Dnia” , podkreślano zasługi red. Karola Struga, który wraz z niewielkim wówczas zespołem wypracował ambitny i ciekawy profil gazety popołudniowej, która stała się wzorem dla podobnych gazet w innych rejonach Polski.
Jubilaci otrzymali wiele życzeń, gratulacji i upominków , między innymi listy gratulacyjne od Zarządu Głównego SDRP.

Na zdjęciach Aleksandra Piekarskiego portrety Jubilatów oraz migawki z uroczystego spotkania.

IMG_6210 - Kopia

IMG_6212 - Kopia

IMG_6231 - Kopia

IMG_6250 - Kopia-1

 

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...