JERZY MODEL PONOWNIE PRZEWODNICZĄCYM ODDZIAŁU MORSKIEGO

| 17 maj 2016  19:55 | Jeden komentarz

10 maja odbyło się walne zebranie Oddziału Morskiego. Naszym gościem był red. Marek Kuliński. Wybrano nowe władze oddziału. 

 • Zarząd: Jerzy Model – przewodniczący, Alina Kietrys i Tomasz Krankowski – wiceprzewodniczący, Grażyna Murawska – sekretarz, Maciej Borkowski – skarbnik.
 • Komisja Rewizyjna: Janusz Deręgowski, Jerzy Drzemczewski, Józef Królikowski.
 • Rzecznikiem dyscyplinarnym został ponownie Marek Błuś.
 • Delegaci na IX Zjazd: Barbara Dobraczyńska, Alina Kietrys, Tomasz Krankowski, Józef Królikowski, Sławomir Malinowski, Jerzy Model.

Zebrani poparli stanowisko Zarządu Głównego SDRP w sprawie ustaw medialnych: domagamy się uchwalenia Ustawy Prawo Prasowe, która powinna stać się podstawą dla innych regulacji prawnych dotyczących funkcjonowania mediów.W przyjętej uchwale stwierdzono, że w obecnej sytuacji społecznej i politycznej SDRP nie wyczerpało swojej misji i swoich zobowiązań wobec środowiska dziennikarskiego. Na IX Zjeździe nasi delegaci, wspólnie z przedstawicielami innych oddziałów, będą szukali dróg do zwiększenia aktywności i zwartości Stowarzyszenia.

JM

Komentarze

Jeden komentarz do “JERZY MODEL PONOWNIE PRZEWODNICZĄCYM ODDZIAŁU MORSKIEGO”

 1. wojciech
  czwartek, 19 - maj - 2016, godz. 11:44

  Raz jeszcze serdeczne GRATULACJE dla Koleżeństwa wybranego do nowych władz Oddziału Morskiego naszego Stowarzyszenia. Życzę, aby wszystkie Wasze ambitne plany zostały zrealizowane.
  Z koleżeńskim pozdrowieniem.
  Wojciech Grabowski – przewodniczący Naczelnego Sądu Dziennikarskiego SD RP wraz z Zespołem Sądu.

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...