Jerzy Domański laureatem Nagrody Im. Aleksandra Małachowskiego

| 25 paź 2014  18:22 | Jeden komentarz

Warszawa 23.10.2014 r. Wręczenie Nagrody im Aleksandra Małachowskiego za niezależność Dziennikarską. fot. Krzysztof Zuczkowski

Warszawa 23.10.2014 r. Wręczenie Nagrody im Aleksandra Małachowskiego za niezależność Dziennikarską. fot. Krzysztof Zuczkowski

Aleksander Małachowski polityk, działacz opozycji w czasach PRL, publicysta, wolnomularz, przewodniczący Unii Pracy, poseł na Sejm X, I, II i IV kadencji, wicemarszałek Sejmu w latach 1993–1997, zmarł w styczniu 2004 roku, ale w kręgach Unii Pracy pamięć o tej wyjątkowej postaci jest ciągle żywa. Wyrazem tego jest doroczna nagroda upamiętniająca dokonania i dorobek tego wybitnego dziennikarza i polityka.

Laureatem tegorocznej, III edycji Nagrody im Aleksandra Małachowskiego, za dziennikarską niezależność został Jerzy Domański – Redaktor Naczelny tygodnika „Przegląd”, przewodniczący naszego Stowarzyszenia.
Marek Pol , przewodniczący Rady Krajowej Unii Pracy, w wygłoszonej laudacji podkreślił tę szczególną niezależność „Przeglądu”, jako jedynego lewicowego tygodnika, nie ulegającego trendom i modom, wiernie realizującego linię programową nakreśloną przed piętnastoma laty przez redaktora Jerzego Domańskiego. Wiele partii (lewicowych) chciało wpływać na kształt „Przeglądu”, wszystkie odbiły się jak od ściany – przypomniał Marek Pol.
Poprzednimi laureatami nagrody byli : Jacek Żakowski (Polityka) i Cezary Michalski (Krytyka Polityczna).

Komentarze

Jeden komentarz do “Jerzy Domański laureatem Nagrody Im. Aleksandra Małachowskiego”

 1. Wojciech+Grabowski
  niedziela, 26 - paź - 2014, godz. 15:34

  SERDECZNE GRATULACJE dla Redaktora Naczelnego tygodnika „Przegląd” JERZEGO DOMAŃSKIEGO!
  Do laudacji wygłoszonej przez przewodniczącego
  Rady Krajowej Unii Pracy – Marka Pola można tylko po koleżeńsku dodać: DROGI JURKU – TAK TRZYMAJ!!!
  Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku,
  Wojciech Grabowski – przewodniczący Naczelnego Sądu Dziennikarskiego SDRP wraz z Zespołem Sądu.

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...