Jak zapewnić realną ochronę praw autorskich?
Dziennikarze RP | 11 lut 2019 16:04 | Brak komentarzy
To główne przesłanie konferencji, organizowanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL, Izbę Wydawców Prasy i Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. Konferencja odbędzie się w środę, 13 lutego 2019 roku, w godz. 11.00-15.00, w Domu Dziennikarza (Warszawa, ul. Foksal 3/5).
Program Konferencji
„Prawa pokrewne – korzystaj i płać: uprawnienia dziennikarzy, wydawców i agencji prasowych – potencjalne źródło przychodów”
- Wstęp. Co to jest REPROPOL – cele i zadania organizacji zbiorowego zarządu w branży prasowej.
Maciej Hoffman, prezes SDiW REPROPOL. - Rynek mediów w Polsce.
dr hab. Jolanta Dzierżyńska – Mielczarek*/ – Uniwersytet J. Kochanowskiego w Kielcach – Instytut Dziennikarstwa i Informacji. - Projekt dyrektywy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Istota rozwiązania dyrektywy, a w szczególności art. 11. Stanowisko Parlamentu i propozycja Rady Europejskiej. Prawo pokrewne dla wydawców, a „prawo wydawcy”. Zakres podmiotowy i przedmiotowy dyrektywy oraz wyłączenia ochrony.
mec. Jacek Wojtaś – odpowiedzialny w Izbie Wydawców Prasy za współpracę z Komisją Europejską oraz uczestnik prac konsultacyjnych nad dyrektywą i przedstawiciel w organizacjach europejskich ENPA i EMMA. - Odpowiedzialność pośredników za udostępnianie treści objętych ochroną oraz skutki dla wydawców, producentów i twórców. Zmiana orzecznictwa sądowego i działania na rzecz realnej ochrony praw autorskich.
mec. Karol Kościński – uczestnik negocjacji w Brukseli, były dyrektor Departamentu Własności Intelektualnej i Mediów MKiDN. - Zamknięcie Konferencji.
Zainteresowanych uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie poprzez wypełnienie i odesłanie załączonej Karty Zgłoszenia. Udział w Konferencji jest bezpłatny.
*/ Recenzja książki dr Jolanty Dzierżyńskiej-Mielczarek: https://dziennikarzerp.org.pl/media-w-polsce-efekty-cyfryzacji
(baj)
Komentarze
Pozostaw komentarz: