JACEK KURSKI – PREZES Z KONKURSU

| 13 paź 2016  17:30 | Brak komentarzy

706px-20080930_jacek_kurski

Jacek Kurski – decyzją Rady Mediów Narodowych -12 października 2016 r. został dziś wybrany na prezesa Telewizji Polskiej. Pozostaje on w fotelu, który zajął w styczniu, na kolejne cztery lata.
Jacek Kurski otrzymał poparcie czterech z pięciu członków Rady Mediów Narodowych. Nie zagłosował na niego jedynie Juliusz Braun, związany z PO. Kurski pokonał dyrektor TV Biełsat Agnieszkę Romaszewską-Guzy, prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztofa Skowrońskiego oraz reżysera Bogdana Czajkowskiego. Ubiegając się o funkcję prezesa telewizji publicznej Jacek Kurski powiedział w czasie publicznego przesłuchania, że czuje w sobie wystarczająco dużo siły, energii i kompetencji, by podjąć się dzieła odbudowy telewizji publicznej z prawdziwego zdarzenia i przywrócenia Polakom jej publicznego charakteru. Następnie skupił się na wyliczeniu grzechów poprzedników, mówiąc o „katastrofalnym stanie finansowym”, m.in. o „dziurze Tuska”, kiedy prezesem TVP był Juliusz Braun, który zasłynął decyzją o wyprowadzeniu dziennikarzy do zewnętrznej agencji zatrudnieniowej i „dziurze Daszczyńskiego” (poprzedniego szefa TVP ), który z kolei mimo zapewnień o powrocie dziennikarzy z „zesłania” nic w tym względzie nie zrobił.


Deklarację nowego prezesa TVP Jacka Kurskiego o przywróceniu TVP Publicznego charakteru, przyjmujemy nie bez zastrzeżeń, ale biorąc pod uwagę konieczność naprawiania telewizji publicznej, Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej zapewnia, że jeżeli nowy prezes nie zejdzie z drogi obietnic, ze strony SD RP może liczyć na półtora roku spokoju.

A.M.

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...