Nie tylko w Internecie – Polskie Radio 24 nadaje w paśmie UKF

| 4 wrz 2016  10:28 | Brak komentarzy

PR24studio
Jedyna publiczna informacyjna antena radiowa w Polsce rozpoczęła nadawanie w paśmie UKF 1 września br. Pod hasłem „Słowem wszystko” treściami zapełniać ją będzie zespół ponad 60 dziennikarzy. Polskie Radio 24 przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia będzie przekazywać najważniejsze wieści z kraju i ze świata.

Według prezes PR, Barbary Stanisławczyk „PR 24 będzie nadążało za rzeczywistą polityką w Polsce i na świecie, Będzie anteną blisko życia, rzetelną, niezależną i obiektywną”. To według pani prezes „nowy etap w historii Polskiego Radia”. Zaś misją jest „zbudowanie miejsca prawdziwej debaty publicznej na argumenty, a nie na emocje, w którym spotykać się będą ludzie o różnych światopoglądach”.

Przypomnijmy, że w roku 2010 roku uruchomiono już podobne radio nadające w Internecie.
Twórcy ramówki Polskiego Radia 24 za wzór wzięli France Info i BBC 4 – format radia informacyjnego bez muzyki. W redakcji pracuje ponad 60 dziennikarzy. W PR 24 będzie codziennie 30- 40 gości (ekspertów, polityków, komentatorów). Do prowadzenia audycji będą zapraszani również przedstawiciele innych mediów. Ponadto kilkunastu dziennikarzy z regionalnych rozgłośni Polskiego Radia zapewni wiadomości lokalne oraz przegląd prasy.

„Nowa antena była oczekiwana i potrzebna” – stwierdziła prezes PR. „Wypełnia lukę na rynku medialnym. Jest niezbędna nie tylko, by informować społeczeństwo o tym, co się dzieje w kraju i na świecie przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, ale także, by rozmawiać, debatować, wyjaśniać wszelkie ważne społeczno-polityczne oraz kulturowe zjawiska; by dociekać istoty tych zjawisk i poszukiwać prawdy” – dodała.

W planach są również programy autorskie. „Stronniczy przegląd prasy” poprowadzą redaktorzy pięciu dzienników („Rzeczpospolita”, „Gazeta Wyborcza”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Nasz Dziennik” i „Gazeta Polska”), przedstawiając swoje tytuły, a także omawiając tytuły konkurencji. W programie „24 pytania: rozmowa poranka PR 24” znani dziennikarze będą rozmawiać z politykami. Nie zabraknie na antenie programów poświęconych kulturze, sportowi, gospodarce, a nawet modzie.

„Chcemy poświęcić dużo miejsca analizie, w miarę bezstronnej, opisującej wydarzenia, czy też osadzające je w kontekście. Dobór zewnętrznych komentatorów – kolokwialnie mówiąc „od lewa do prawa” zapewni według Michała Chodurskiego, redaktora naczelnego Polskiego Radia 24 „ rzetelność i obiektywizm stacji”. Wśród współpracowników stacji wymieniono m.in. Ryszarda Bugaja, Zdzisława Krasnodębskiego, Joannę Siedlecką, Krzysztofa Warzechę, Jędrzeja Lipskiego, Jakuba Moroza, Krzysztofa Masłonia, Tomasza Sakiewicza, Pawła Wrońskiego, Krzysztofa Losza, Krzysztofa Wołodźkę czy Zuzannę Dąbrowską.

W paśmie nocnym serwisy informacyjne będą nadawane o pełnej godzinie i w połówkach godzin oraz będą powtarzane wybrane i specjalne do tego pasma przygotowane najistotniejsze fragmenty audycji, nadawanych w ciągu dnia.

PR24-1PR24-2

Barbara Janiszewska

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...