Historyczny pobyt Mjanma (dawna Birma) w Polsce, 14.03.17 r.

| 7 mar 2017  13:13 | Brak komentarzy

Po raz pierwszy w Polsce zostanie zorganizowane spotkanie z turystyką z Mjanma oraz mediami. W tych spotkaniach weźmie w nim udział minister turystyki, prezes narodowej organizacji turystyki oraz kilkudziesięciu przedstawicieli organizatorów turystyki z tego kraju.

MYANMAR ROAD SHOW IN POLAND odbędzie się w w dn. 14. marca br. w Hotelu Intercontinental w Warszawie przy ul. Emilii Plater 49.

Rejestracja udziału pod tym adresem:
http://mjanma.szef.co/formularze/akredytacja/

W przygotowaniu jest organizacja dziennikarskiego wyjazdu studyjnego do tego kraju. Udział w konferencji prasowej będzie traktowany jako deklaracje udziału w study press.

***

Mjanma, dawnej nazywana Związkiem Birmańskim, dziś oficjalnie Republika Związku Mjanmy, to to kraj położony na Półwyspie Indochińskim w Azji Południowo-Wschodniej nad Zatoką Bengalską oraz Morzem Andamańskim. Państwo sąsiaduje z Chinami, Tajlandią, Indiami, Laosem i Bangladeszem. Mjanma to drugi, tuż po Indonezji, największy kraj na terenie Azji Południowo-Wschodniej.

Nazwa „Birma” jako kraj była używana oficjalnie w czasach angielskiej kolonii, natomiast naród używał nazwy Myanma, co oznacza Kraj silnych jeźdźców. 8 listopada 2015 roku odbyły się wybory parlamentarne, w których zdecydowane zwycięstwo odniosła Narodowa Liga na Rzecz Demokracji. Parlament zebrał sie po raz pierwszy 1 lutego 2016 roku, a 15 Marca 2016 roku Htin Kyaw został wybrany pierwszym od 1962 roku cywilnym prezydentem Mjanmy. 6 kwietnia 2016 roku Aung San Suu Kyi, lauratka pokojowej nagrody Nobla, objęła przywództwo rządu Mjanmy. Pod przywództwem Aung, Mjanma dokonuje reformy ekonomicznej kraju, który sukcesywnie odnotowuje rozwój godpodarczy i otwiera się na współpracę międzynarodową, ułatwiając także wjazd turystom. W 2015 roku kraj ten odwiedziło 4,681 mln. turystów (51,9% więcej niż w roku poprzednim – to największy wzrost w Azji), generując dla niego przychody z turystyki na poziomie 2,092 mld dolarów.

Według wielu turystów Mjanma to jeden z najpiękniejszych krajów Azji, słynący z gościnności i serdeczności jego mieszkańców. Znajdziemy tu piękne świątynie, pradawne cywilizacje i i tropikalną przyrodę. Największe atrakcje kraju znajdują się w takich miastach jak Yangon, Inle Lake, Mandalay oraz w Bagan.

Powierzchnia kraju: 676 578 km2
Ludność: ponad 51 mln

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...