Haniebny wyrok białoruskiego reżimu

| 9 lut 2023  15:40 | Jeden komentarz

ANDRZEJ POCZOBUT SKAZANY

W środę reżimowy białoruski sąd wydał wyrok w procesie Andrzeja Poczobuta. Dziennikarz został skazany na 8 lat kolonii karnej. Andrzej Poczobut dziennikarz i działacz Związku Polaków na Białorusi więziony jest przez białoruski reżim od 25 marca 2021 roku.

Według informacji przedstawianych przez reżimową białoruską propagandę, Andrzej Poczobut został oskarżony za „nawoływanie do nienawiści, i szerzenie nazizmu na Białorusi”. Dyktator Łukaszenka osobiście oświadczył, że Andrzej Poczobut „stanowi zagrożenie dla narodu białoruskiego”. Na podstawie tej zakłamanej wersji oskarżenia został wpisany na „listę terrorystów” w Białorusi. Haniebny wyrok białoruskiego reżimu  to kolejny akt na potwierdzenie zaplanowanej przez Łukaszenkę akcji prześladowania Polaków na Białorusi.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej wyraża stanowczy protest wobec ogłoszonego politycznego wyroku za zamkniętymi drzwiami reżimowego sądu. Domagamy się uwolnienia niewinnego dziennikarza Andrzeja Poczobuta.

(am)

Komentarze

Jeden komentarz do “Haniebny wyrok białoruskiego reżimu”

 1. Felek
  piątek, 10 - lut - 2023, godz. 13:21

  Białoruś jest przedłużeniem ZSRR. Podobnie jak tam w kraju jest bieda. Reżim komunistyczny wzorowany na nazizmie podobnie jak w ZSRR i Rosji jest zakłamany, agresywny nastawiony na utrzymanie władzy. Podobnie jak w PRL obowiązuje komunistyczna prawda tj. to co mówią przywódcy. Podobnie jest w Korei PŁn. i na Kubie. Bieda nędza komunizm. Obowiązująca religia Ateizm.

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...