Gruszki za rok 2016 rozdane

| 12 maj 2017  15:36 | Brak komentarzy

W dniu 8 maja 2017 w Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką, Siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, Oddział Małopolski w Krakowie, odbyła się Uroczystość wręczenia nagród dziennikarskich za rok 2016. Nagrody Zielonej Gruszki i Nagrody Złotej Gruszki otrzymało trzech znakomitych ludzi mediów.

Honorowa Złota Gruszka powędrowała do Andrzeja Sikorowskiego, w uznaniu za wieloletnią pracę twórczą zapisaną słowem i muzyką, za redakcję felietonów artystyczno-kulturalnych w niezapomnianym tygodniku Przekrój, Polskim Radio Kraków i innych mediach, za aktywne upowszechnianie, kreowanie i promocję walorów kultury oraz krakowskiej rzeczywistości nie tylko w naszym mieście, ale w całej Polsce i za granicą. Laudację wygłosił prof. Zbigniew Bajka.

Laur Złotej Gruszki otrzymał Jan Stępień, redaktor rozgłośni Polskie Radio Kraków, w uznaniu za nienaganny warsztat dziennikarski, walory merytoryczne, pomysłowość, profesjonalizm w realizacji materiałów radiowych, oraz ogromną kulturę słowa, za postrzeganie jego pracy twórczej przez innych jako wzoru do naśladowania. Laudacje wygłosił Jan Flasza, dyrektor muzeum Fiszera w Bochni.

Zieloną Gruszkę otrzymała natomiast Agnieszka Molęda Pietras, redaktor telewizji Polsat, w uznaniu za nienaganny i solidny warsztat dziennikarski przy umiejętnym wykorzystaniu całego zaplecza technicznego, za ogromna charyzmę i potencjał dzięki którym jest w stanie przedstawiać otaczającą ją rzeczywistość w sposób interesujący odbiorcę. Laudacje wygłosił Wojciech Zając, dyrektor Ośrodków Regionalnych Telewizji Polsat.

W czasie uroczystości został również wyróżniony redaktor, który zasłużyli się w szczególny sposób dla miasta Krakowa i społeczeństwa. Decyzją Prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego odznaczony został medalem Honoris Gratia red. Bogusław Kucharek.

We wstępie do Uroczystości moderator (Rafał Jędrzejczyk), powitał znakomitych Gości, wśród nich byli między innymi: Kazimierz Barczyk (Sejmik Województwa Małopolskiego), Jacek Majchrowski (Prezydent Miasta Krakowa), Stanisław Dziedzic (Biblioteka Kraków), Janusz Paluch (Biblioteka Kraków), ks. Adam Boniecki (Laureat Złotej Gruszki, Redaktor Senior Tygodnika Powszechnego), o. Leon Pokorski (Duszpasterz i Kapelan Stowarzyszenia Dziennikarzy RP), Przemysław Bolechowski (Prezes Zarządu Radio Kraków S.A.), przedstawiciele krakowskich szkół wyższych, przedstawiciele partnerów – MPK S.A. w Krakowie, Krakowskich
Wodociągi, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie, Krakowski Holding Komunalny S.A., Electric de France, Oddział Polska, przedstawiciele mediów – prasy, radia i telewizji.

Ponadto Moderator podziękował ze sceny wszystkim partnerom uroczystości to jest: Prezydentowi Miasta Krakowa, prof. Jackowi Majchrowskiemu, Krakowskiemu Holdingowi Komunalnemu S. A. w Krakowie, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej S. A. w Krakowie, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji S. A. w Krakowie, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania Sp. z o. o., EDF Polska S. A., Oddział Kraków.

Na zakończenie uroczystości Andrzej Sikorowski zaśpiewał jeden utwór ze swojego repertuaru.

Życzenia laureatom złożyli również Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Krupa, Wojewoda Małopolski , Józef pilch, oraz Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy RP – listy gratulacyjne odczytał Rafał Jędrzejczyk, prowadzący gale wręczenia nagród

Po gali wręczenia Nagród zebrani goście przeszli do Sali Bufetowej Klubu Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Pod Gruszką, gdzie trwały rozmowy kuluarowe i dalsze przyjmowanie gratulacji i życzeń przez laureatów.

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    3/2024
     
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...