Gala wręczenia Nagród im. Cypriana Kamila Norwida

| 19 wrz 2016  21:44 | Brak komentarzy

plakat_nagroda_norwida_2016-aaa

Laureatów tegorocznej Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida poznamy 26 września br., podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Laureatem Nagrody „Dzieło życia”, przyznawanej za całokształt twórczości jest Jan Kobuszewski.
Nominacje do nagrody w 2016 roku otrzymali:

  • LITERATURA: Maciej Hen za powieść „Solfatara”; Piotr Milewski za powieść „Z cukru był król”; Uta Przyboś za zbiór wierszy „Prosta”.
  • MUZYKA: Anna Radziejewska za I Festiwal Oper Barokowych; Adam Strug i Kwadrofonik za płytę „Requiem ludowe”; Artur Szklener za XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.
  • SZTUKI PLASTYCZNE: Marta Dziewańska za wystawę „Andrzej Wróblewski Recto/Verso 1948-1949, 1956 – 1957”, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie; Dorota Grynczel za wystawę „Malarstwo olejne, tkanina unikatowa, rysunek, akwarela”, Galeria Test w Warszawie; Boris Kudlička za scenografie do oper „Powder Her Face” i „Salome”, Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie.
  • TEATR: Cezary Domagała za musicale „O dwóch takich co ukradli księżyc” i „Alicja w krainie czarów”, Teatr Muzyczny Roma w Warszawie; Janusz Gajos za monodram „Msza za miasto Arras”, Teatr Narodowy w Warszawie; Maja Ostaszewska za rolę Odetty de Crecy we „Francuzach”, Nowy Teatr w Warszawie.
    Nazwiska laureatów ogłoszą przewodniczący Kapituł: Małgorzata Komorowska, Krzysztof Masłoń, Grzegorz Michalski, Lech Śliwonik i Stanisław Wieczorek. Galę uświetni występ Olgi Bończyk. Oprawę muzyczną uroczystości zapewni Zespół Instrumentów Dawnych Ars Nova.

Laureaci otrzymają statuetki oraz nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. zł. Laureat Nagrody „Dzieło życia” otrzyma statuetkę i 25 tys. zł. Nominowani uhonorowani zostaną pamiątkowym medalem.

Więcej informacji: www.norwid.mazovia.pl

(baj)

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...