Dziennikarze na start! 2 Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Lekkiej Atletyce

| 4 cze 2019  14:10 | Brak komentarzy

29 i 30 czerwca w Białymstoku odbędą się 2 Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Lekkiej Atletyce. Aby wziąć udział w rywalizacji, nie trzeba być wyczynowym lekkoatletą. Również wiek nie jest w tym przypadku żadną przeszkodą.

Pierwsza edycja czempionatu odbyła się w ubiegłym roku w Toruniu. Do udziału w niej zgłosiło się 11 żurnalistów, którzy zaliczyli w sumie 20 startów. Za kilka tygodni frekwencja powinna być zdecydowanie wyższa, tym bardziej, że zgłosić może się w zasadzie każdy dziennikarz, fotoreporter czy operator TV.

Do walki mogą przystąpić też emerytowani dziennikarze. Ażeby wyrównać szanse uczestników poszczególnych konkurencji, tych starszych z młodszymi, do ustalania końcowych klasyfikacji stosowane będą specjalne przeliczniki przygotowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, pozwalające na porównywanie wartości uzyskanego wyniku w odniesieniu do wieku zawodnika. Tym samym wyniki biegów, skoków i rzutów uzyskiwane przez poszczególnych startujących będą przeliczane na punkty i dopiero na tej podstawie sporządzona będzie końcowa klasyfikacja każdej konkurencji w ramach 2 MP Dziennikarzy.

Trzem najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w każdej konkurencji przyznawane będą medale. Dodatkowo, najlepsi uczestnicy całych mistrzostw, czyli ci, którzy uzyskają najbardziej wartościowe wyniki spośród wszystkich startujących, otrzymają puchary.
Choć o medale tego czempionatu będą walczyli wyłącznie przedstawiciele mediów, to wszyscy startujący dziennikarze mający ukończone co najmniej 35 lat, dodatkowo klasyfikowani będą w ramach 29 Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters! Wszystko to dzięki temu, że 2 MP Dziennikarzy są imprezą towarzyszącą właśnie kolejnym mistrzostwom kraju weteranów „lekkiej”.

Mistrzostwa Polski Dziennikarzy mają na celu przede wszystkim integrację naszego środowiska i wspólną dobrą zabawę – podkreśla Tomasz Niejadlik, dyrektor wydarzenia. – Tutaj wyniki sportowe są rzeczą drugorzędną. Nam przyświeca idea, że zwycięzcą jest każdy, kto staje na starcie. Niewątpliwie warto wspólnie się poruszać i jednocześnie samemu poczuć ducha poważnego wydarzenia sportowego, gdyż te mistrzostwa pod wieloma względami będą miały zachowane standardy najważniejszych imprez lekkoatletycznych odbywających się w naszym kraju. Choć, jak podkreślamy, liczy się głównie udział, to jednak tutaj możliwość sięgnięcia po jakieś trofeum jest naprawdę spora, choćby ze względu na tak dużą ilość konkurencji do wyboru. Tu niemal każdy może znaleźć coś dla siebie.

Organizatorami 2 Mistrzostw Polski Dziennikarzy w Lekkiej Atletyce są: Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, Międzyszkolny Klub Sportowy „Juvenia” Białystok i Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej na temat wydarzenia, w tym regulamin mistrzostw i karta zgłoszeniowa, pod adresem:

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...