Dziennikarskie Koziołki wręczone

| 14 kwi 2016  09:50 | Jeden komentarz

DSC_4175

To już historia. 12 kwietnia 2016 roku w siedzibie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wręczono Dziennikarskie Koziołki za osobowość, styl i charakter, pracę, która nadaje dziennikarstwu status zawodu zaufania publicznego oraz Nagrodę im. Zdzisława Beryta dla dziennikarza zajmującego się szeroko pojętą sferą kultury.

Gospodarzem uroczystości był dziekan WNPiD prof. UAM dr hab. Tadeusz Wallas. Przewodniczący Wielkopolskiego Oddziału SD RP Andrzej Górczyński wręczył mu legitymację członkowską. Prowadzący Galę Ryszard Sławiński rozpoczął ceremonię wręczania wyróżnień, już kolejny raz, bo była to już dwudziesta w historii Stowarzyszenia Dziennikarzy (!)

Komu przyznano Dziennikarskie Koziołki 2016 w poszczególnych kategoriach, wyróżnienia sponsorowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie?

  • Redakcja – Sucholeski Magazyn Mieszkańców Gminy
  • Dziennikarz prasowy – Tomasz Mańkowski (Redaktor Naczelny dwutygodnika Twój Tydzień Wielkopolski)
  • Dziennikarz radiowy – Nina Nowakowska (do marca bieżącego roku Radio Merkury)
  • Dziennikarz telewizyjny – Lilianna Skibińska (Telewizja WTK)
  • Dziennikarz obywatelski – Dominik Górny (współtwórca Telewizji Obywatelskiej Pro Publico Bono, sekretarz Zarządu Towarzystwa im. H. Cegielskiego)
  • Senior dziennikarstwa – Stefan Kostecki (Prezes Akademii Mody, były przewodniczący Stowarzyszenia Dziennikarzy RP)
  • Adept dziennikarstwa – student WNPiD UAM – Dawid Kujawa (redakcja Kuriera Akademickiego)

 

Tegoroczna Gala była już w światowym stylu. Laureaci byli przedstawiani nie tylko przez laudatorów, ale prezentowani na telebimie, w filmowej formie przygotowanej przez studio telewizyjne UAM.

Wokalny recital Anny Hetmańskiej z saksofonistą (dziękujemy!) poprzedził wręczenie Nagrody im. Zdzisława Beryta sponsorowanej przez Firmę KREISEL Technika Budowlana. Otrzymała ją Kamilla Placko-Wozińska – kierownik działu redakcji Głos Wielkopolski. Była piąta w historii tych wyróżnień. Wszyscy laureaci otrzymali statuetki wykonane jak zawsze – tak i teraz – przez artystę rzeźbiarza, członka SD RP Kazimierza Rafalika (też dziękujemy!).

Niespodziewanym punktem Gali było wręczenie statuetek „Wodników” przez …Wodniczaka Krzysztofa. Przyznał je muzykom Zespołu Press Band za rozśpiewanie i umuzykalnianie dziennikarskiej braci w Klubie Dziennikarza.

Po uroczystości były gratulacje, koleżeńskie, przyjacielskie, dziennikarskie rozmowy przy smacznych, potrawach, napojach …

Tekst A. G.
Zdjęcia Teresa Górczyńska

 

Komentarze

Jeden komentarz do “Dziennikarskie Koziołki wręczone”

  1. Irena Filus
    sobota, 28 - maj - 2016, godz. 12:01

    Dopiero teraz dowiwedzialam sie o tej nagrodzie. Jak mozna do niej kandydowac. Od 40 lat zajmuje sie wylacznie kultura, w Paryzu zalozylam wyjatkowe pismo http://www.facebook.com/GazetaParyska, ktore promuje kulture polska w jej najswietniejszym wydaniu, i w dwoch jezykach, chcialabym zeby ktos to zauwazyl, szczegolnie w Polsce, bo tutaj przewaznie Francuzi ja czytaja.

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...