Dla Dobra Wspólnego

| 22 lis 2021  23:03 | Brak komentarzy

Nasza koleżanka Bronisława Kufel Włodek (Przewodnicząca Głównej Komisji Rewizyjnej, oraz Wiceprzewodnicząca Małopolskiego Oddziału Stowarzyszenia) otrzymała z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy wyjątkową nagrodę za pracę na rzecz społeczeństwa


Podczas uroczystej gali Prezydent Andrzej Duda po raz szósty wręczył Nagrody Dla Dobra Wspólnego. Drobny gest wykonany wobec drugiego człowieka ma nieraz zupełnie niespodziewaną moc. Prostymi działaniami można przynieść tak wiele dobra – podkreślił Andrzej Duda.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach: Człowiek – lider, Instytucja – organizacja, Dzieło – przedsięwzięcie, projekt oraz Nagroda Specjalna.

Tegorocznymi laureatami zostali:

  • Człowiek–lider – Bronisława Kufel-Włodek
    Aktywuje osoby z niepełnosprawnościami do sportu, założycielka uczniowskich klubów sportowych, była członkini Kadry Narodowej (wioślarstwo), polonistka, teatrolog, dziennikarka, wiceprzewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.
  • Instytucja / organizacja – Fundacja „Wypłyń na Głębię”
    Opolska Fundacja od 2018 roku realizuje projekty edukacyjne i profilaktyczne skierowane do młodych ludzi, zajmuje się przeciwdziałaniem uzależnieniom wśród młodzieży szkolnej. W swoich działaniach skupia się zarówno na profilaktyce uniwersalnej, jak i na osobach, które pochodzą ze środowisk zagrożonych wykluczeniem i przejawiają dysfunkcyjne zachowania.
  • Dzieło / przedsięwzięcie, projekt – Inicjatywa Folkowe Przystanki
    Dzięki inicjatywie i pomysłowości założycielek Fundacji „Tu Brzoza”– sióstr Barbary Gortat i Pauliny Gortat–Gapińskiej, artystek, wielkich admiratorek wsi i natury, od 2015 roku powstało kilkanaście dzieł – galerii jednego obrazu.
  • Nagroda Specjalna im. Piotra Pawłowskiego
    Zuzanna Janaszek-Maciaszek – Prezes Fundacji im. doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJPo tragicznej śmierci Ojca – Piotra Janaszka w 1998 roku wraz z siostrą Olgą kontynuuje jego dzieło i idee, najpierw w Fundacji Mielnica, a od 2004 r. w Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka „PODAJ DALEJ”. Prowadzi aktywizację osób niepełnosprawnych przez sport, a celem podejmowanych działań jest maksymalne ich usamodzielnienie. Promuje profilaktykę niepełnosprawności oraz właściwych zachowań, uświadamiając młodym ludziom, jak niewiele trzeba, by doszło do tragicznego w skutkach wypadku, by w ciągu kliku sekund życie zmieniło się o 180 stopni.

W uroczystości uczestniczyli również wiceszef Kancelarii Prezydenta Piotr Ćwik, minister w KPRP Bogna Janke oraz Wojciech Kolarski – sekretarz stanu i sekretarz kapituły Nagrody „Dla Dobra Wspólnego”.

Celem Nagrody przyznawanej przez Prezydenta RP jest wzmocnienie Rzeczypospolitej poprzez kreowanie patriotycznych postaw obywatelskich, wspieranie idei budowy społeczeństwa obywatelskiego oraz umacnianie świadomości obywatelskiej, solidarności oraz budowanie kapitału społecznego. Nagroda zachęca obywateli do czynnego uczestnictwa obywatelskiego oraz podejmowania aktywności na rzecz dobra wspólnego.

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    3/2024
     
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...