Czytelnicy „Przeglądu Technicznego” przyznali tytuł „Złotego Inżyniera”

| 5 mar 2015  22:39 | Brak komentarzy

IMG_5503-800

Plebiscyt Czytelników „Przeglądu Technicznego” o tytuł „Złotego Inżyniera” wręczony po raz 21, a więc wkroczył już w pełną dorosłość. Co – nie bez dumy – witając gości podczas uroczystości ogłoszenia wyników plebiscytu jego XXI edycji, zaznaczyła Ewa Mańkiewicz-Cudny, redaktor naczelna „PT” i zarazem prezes NOT.

Inżynierska Gala odbyła się 2 marca w salach Warszawskiego Domu Technika. Laureatami XXI edycji zostali: mgr inż. Andrzej Sajnaga, prezes Zarządu Grupy ASMET (Diamentowy Inżynier), inż. Zdzisław Juchacz, dyrektor Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A. w Grudziądzu (Złoty Inżynier XX-lecia).

W kategorii jakość: Złotym Inżynierem został mgr inż. Marek Krzykowski, prezes Zarządu International Paper Polska z Kwidzyna; w kategorii menedżer: mgr inż. Jarosław Józefowicz, prezes Zarządu Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych; w kategorii zarządzanie: mgr inż. Andrzej Łatka, prezes Zarządu Zakładów Mechanicznych Silesia w Katowicach; w kategorii nauka: dr n. tech. Winicjusz Stanik, kierownik Zakładu Doświadczalnego Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie; w kategorii ekologia: dr inż. Tadeusz Rzepecki, prezes Zarządu Tarnowskie Wodociągi.

Przyznano też tytuły Srebrnego Inżyniera oraz wyróżnia w kategorii „Młody Inżynier.”

Tradycyjnie także są przyznawane przez redakcję „PT” tytuły „Honorowych Inżynierów PT”. O ich przyznaniu decyduje kapituła. Tymi tytułami zostali uhonorowani prof. Małgorzata Omilanowska, historyk sztuki, specjalizujący się w historii architektury i budownictwa, minister kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, prof. Zbigniew Paweł Kruszewski, przewodniczący Rady Towarzystw Naukowych PAN.

Statuetki i dyplomy laureatom wręczali: red. Ewa Mańkiewicz-Cudny, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki – Jerzy Pietrewicz, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Klimczak i prof. Włodzisław Duch, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Do laureatów plebiscytu listy gratulacyjne wystosowali prezydent RP, Bronisław Komorowski i minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Lena Kolarska- Bobińska.

Cieszy niezmiernie, że w tej imprezie organizowanej przez redakcję „Przeglądu Technicznego”, ukazującego się na polskim rynku od 149 lat, wzięła udział liczna grupa dziennikarzy – członków SDRP specjalizujących się w tematyce naukowo – technicznej i gospodarczej.

Licznie zgromadzeni uczestnicy inżynierskiej gali gorąco oklaskiwali młodzież szkolną, która przygotowała na tę okoliczność specjalny montaż słowno – muzyczny.

Marek Bielski

 

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    3/2024
     
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...