Czwarta edycja konkursu „Pióro odpowiedzialności”

| 24 sty 2014  10:18 | Brak komentarzy

YCC.indd

Rozpoczęła się czwarta edycja konkursu dla dziennikarzy i ekspertów „Pióro odpowiedzialności”, którego organizatorem jest forum Odpowiedzialnego Biznesu. Konkurs ma na celu propagowanie w mediach idei społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), a także zwiększenie zainteresowania dziennikarzy tematyką CSR oraz podnoszenie ich wiedzy i kompetencji w tym zakresie.

Konkurs „Pióro odpowiedzialności” ma już swoją czteroletnią tradycję. Pierwsza edycja miała miejsce w 2011 roku. W roku ubiegłym podczas 3. edycji konkursu zgłoszono 55 artykułów. W kategorii artykuł prasowy w mediach drukowanych zwyciężyła publikacja ,,Moda na pomaganie” autorstwa Marcina Dzierżanowskiego opublikowana w magazynie Coaching. W kategorii artykuł ekspercki – media elektroniczne i drukowane przyznano wyróżnienia.

Konkurs „Pióro odpowiedzialności” skierowany jest do profesjonalnych dziennikarzy i dziennikarek prasowych oraz ekspertów i ekspertek piszących o CSR, którzy w roku 2013 publikowali artykuły na temat CSR. Wyboru najlepszych tekstów w kategoriach:

 • artykuł prasowy – media drukowane,
 • artykuł prasowy – media elektroniczne,
 • artykuł ekspercki – media elektroniczne i drukowane,

dokona jury w składzie: Marcin Dzierżanowski (Wprost), Michał Kobosko (Project Syndicate Polska), Agata Kwiatkowska (Polska Agencja Prasowa), dr Magdalena Krukowska (Forbes), prof. Maciej Mrozowski (Uniwersytet Warszawski), Mirella Panek-Owsiańska (Forum Odpowiedzialnego Biznesu).

Teksty można nadsyłać do 28 lutego 2014 roku za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie http://odpowiedzialnybiznes.pl/konkurs_form. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni podczas 5. Targów¯CSR Warszawie w dniu 1 kwietnia 2014 na Stadionie Narodowym.

Regulamin konkursu dostępny jest tu: http://odpowiedzialnybiznes.pl

 

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...