WEEKEND SPECJALNY w AMONDO – KOBIECY PUNKT WIDZENIA

| 22 sie 2020  14:30 | Brak komentarzy

W dniach 22 – 23 sierpnia kino AMONDO zaprasza na wyjątkowy weekend „KOBIECY PUNKT WIDZENIA”. To weekend z niezwykłymi kobietami dla fantastycznych kobiet. Będziemy oglądać filmy o kobiecych sprawach w roli głównej, spotykać się z interesującymi kobietami, wymieniać poglądami na kobiece tematy. A to wszystko przy kieliszku dobrego wina. 

Cena biletu na każdy pokaz to tylko 15PLN. Każda osoba, która kupi bilet na weekend „KOBIECY PUNKT WIDZENIA” do kina Amondo, otrzyma w prezencie vouchery ze zniżką na masaż kobido, refleksologię oraz degustacyjny kieliszek wina. 

W czasie weekendu pokazanych zostanie dziesięć filmów, w tym aż cztery przedpremiery. Po wybranych filmach odbędą się spotkania z fantastycznymi kobietami.

W sobotę po przedpremierowym seansie „EMY” Pabla Larraína odbędzie się spotkanie z Dominiką Druch z Holi Holi, która opowie o masażu KOBIDO oraz refleksologii. Holi Holi to niezwykła przestrzeń dla kobiet, w której oferowane są masaże zdrowotne, relaksacyjne i dla urody. To miejsce, gdzie oprócz masażu serwowana jest ciepła rozmowa, nauka uwalniającego oddechu i oderwanie od codziennych spraw. Pokaz rozpoczyna się o godzinie 19:05. 

Tego dnia w repertuarze znajdzie się także pokaz przedpremierowy filmu „UNDINE” – pełna symboli opowieść o miłości i przeznaczeniu. W rolach głównych wystąpili rewelacyjna Paula Beer, która za tę kreację otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia na tegorocznym Berlinale oraz Franz Rogowski. Pokaz filmu odbędzie się o 19:20. 

Trzecią przedpremierą zaplanowaną w trakcie weekendu kobiecego będzie „NADZIEJA„, której seans rozpocznie się o 17:05. Oparty na osobistych przeżyciach duńskiej reżyserki Marii Sødahl film, jest subtelną i wzruszającą opowieścią o życiowych priorytetach i potrzebie bliskości. To uniwersalne studium dojrzałego związku jest tak poruszające w dużej mierze za sprawą znakomitych kreacji Andrei Bræin Hovig i jednego z najbardziej rozpoznawalnych szwedzkich aktorów Stellana Skarsgårda.

W niedzielę, 23 sierpnia na panie czekają aż dwa spotkania i kolejna dawka dobrego kobiecego kina.

O 15:40 rozpocznie się pokaz francuskiego dramatu „PROXIMA” z Evą Green w roli głównej, po którym odbędzie się spotkanie w ramach FEMINISTYCZNEGO KLUBU FILMOWEGO. Ideą klubu jest wspólne oglądanie filmów reżyserowanych przez kobiety a następnie dyskusja nie tylko na temat kina, ale również na temat kobiecych doświadczeń.

O 17:50 odbędzie się ostatni przedpremierowy seans w trakcie weekendu, fiński komediodramat „W CO GRAJĄ LUDZIE„. Jenni Toivoniemi stworzyła pełną humoru, słodko-gorzką społeczną satyrę na pokolenie współczesnych trzydziestolatków. Po projekcji rozpocznie się spotkanie z Kają Nowakowską z bloga Mead Ladies. Kaja opowie o początkach botanicznej pasji i o tym, jak przekuła ją w swój zawód. Powie o tym, dlaczego warto zanurzyć się w roślinnych zapachach, o fascynującym świecie lokalnej roślinności, robieniu kadzideł, gotowaniu z dzikich roślin i o wielu innych okołobotanicznych tematach. Po spotkaniu będzie można kupić produkty stworzone w pracowni Mead Ladies.

Więcej szczegółów na temat poszczególnych seansów w czasie weekendu „KOBIECY PUNKT WIDZENIA” można znaleźć w repertuarze na stronie kina.

http://kinoamondo.pl/repertuar/

ZAPRASZAMY!

WYSTAWA ARTYSTÓW SZWEDZKICH

| 6 wrz 2018  11:42 | Brak komentarzy

Ogród Botaniczny PAN w Powsinie to nie tylko urzekająca o każdej porze roku roślinność, ale także bogata działalność kulturalna, koncerty fortepianowe, wystawy plastyczne, wieczory literackie. Tym razem wydarzeniem jest wystawa prac członków Związku Artystów Szwedzkich i Zespołu Artystów SKHF z południowej Szwecji.

> Czytaj dalej >>>

XXXVI Mistrzostwa Strzeleckie Dziennikarzy już za nami

| 29 maj 2017  14:29 | Brak komentarzy

Prawie 90 zawodników rywalizowało w strzelaniu z karabinka kbks i pistoletu pneumatycznego podczas XXXVI Mistrzostw Strzeleckich Dziennikarzy, które 26 mają 2017 roku odbyły się na gościnnej strzelnicy WKS Śląsk Wrocław. W kwalifikacji indywidualnej (w tym roku nie było rywalizacji zespołowej), w zaciętym pojedynku o każdy punkt w tarczy najcelniejszym okiem wykazał się Marcin Sawiński z 3 Wrocławskiej Brygady Radiotechnicznej, który łącznie uzyskał 180 punktów i w nagrodę został uhonorowany pucharem Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa dolnośląskiego oraz celnym piórem ufundowanym przez prezydenta Świdnicy – Beatę Moskal-Słaniewską.

> Czytaj dalej >>>

DZIENNIKARSKIE KOZIOŁKI 2017

| 20 maj 2017  19:40 | Brak komentarzy

Wydział Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w dniu 9 maja 2017 roku gościł 21. Galę „Dziennikarskich Koziołków” zorganizowaną przez Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Na uroczystości gości powitali Dziekan Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UAM prof. Andrzej Stelmach oraz Przewodniczący Wielkopolskiego Oddziału SDRP Ryszard Bączkowski. Spotkanie prowadził red. Roman Krzywiński.

> Czytaj dalej >>>

Odszedł Zbigniew Adrjański

| 13 maj 2017  06:46 | Brak komentarzy

Wspomnienia w siedzibie ZAiKS

Dziennikarz, pisarz i literat, wieloletni członek naszego Stowarzyszenia zmarł 2 maja 2017 roku w wieku 85 lat.
Publicystykę kulturalną uprawiał od momentu debiutu w „Po prostu” w roku 1953. Jesienią 2015 roku świętował 60-lecie pracy dziennikarskiej. Od 1955 roku był członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i następnie Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Na wniosek Oddziału Warszawskiego SD RP otrzymał we wrześniu 2008 roku nagrodę specjalną ministra kultury i dziedzictwa narodowego przyznaną za „nieocenione zasługi dla kultury polskiej”. > Czytaj dalej >>>

Gruszki za rok 2016 rozdane

| 12 maj 2017  15:36 | Brak komentarzy

W dniu 8 maja 2017 w Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką, Siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, Oddział Małopolski w Krakowie, odbyła się Uroczystość wręczenia nagród dziennikarskich za rok 2016. Nagrody Zielonej Gruszki i Nagrody Złotej Gruszki otrzymało trzech znakomitych ludzi mediów.

Honorowa Złota Gruszka powędrowała do Andrzeja Sikorowskiego, w uznaniu za wieloletnią pracę twórczą zapisaną słowem i muzyką, za redakcję felietonów artystyczno-kulturalnych w niezapomnianym tygodniku Przekrój, Polskim Radio Kraków i innych mediach, za aktywne upowszechnianie, kreowanie i promocję walorów kultury oraz krakowskiej rzeczywistości nie tylko w naszym mieście, ale w całej Polsce i za granicą. Laudację wygłosił prof. Zbigniew Bajka.

> Czytaj dalej >>>

Żegnamy Cię, Miro!

| 11 maj 2017  18:57 | Brak komentarzy

Choć wiedzieliśmy doskonale, że od lat toczysz nierówną walkę z chorobą, z satysfakcją i podziwem patrzyliśmy na Twoją bezkompromisowość, dzielność i nieograniczony optymizm. Wciąż snułaś plany związane z podróżami i poznawaniem świata, wciąż interesowałaś się ludźmi i swoim ukochanym miastem Łodzią. Tu przecież upływały Twoje najpiękniejsze lata związane ze studiami na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego, harcerstwem, w którym byłaś instruktorem w stopniu harcmistrza PL, i dziennikarstwem w łódzkiej prasie.

> Czytaj dalej >>>

Muzyki Chopina nigdy dość…

| 27 lip 2015  13:37 | Brak komentarzy

11. Festiwal

… czyli kolejna odsłona (już jedenasta) Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i jego Europa”. Autorski projekt dyrektora artystycznego festiwalu, Stanisława Leszczyńskiego, realizowany z rozmachem i przyciągający wielbicieli muzyki Chopina z całego świata w roku 2015 poprzedzi październikowy Konkurs Chopinowski. Będziemy mogli posłuchać muzyki „od Chopina do Skriabina”. Festiwal potrwa od 15 do 29 sierpnia.

> Czytaj dalej >>>

Szamotuły i Kotowo 2014, warsztaty dziennikarskie

| 25 gru 2013  19:29 | komentarze 2

Fot.: www.yadempowers.org

Fot.: www.yadempowers.org

Narodziło się to z pokory. Pokory, szacunku i przyjaźni wobec osób, które kierują się w życiu prawdziwymi zasadami. Nie przedkładają własnej wygody ponad wyższe wartości. Gdzieś u samych podstaw przycupnęła skromnie wiara w człowieka, w to, że jego jedynym celem w życiu nie jest bycie królem puszczy. A pokora wzięła się także z przekonania, że „niepełnosprawność” to smutne słowo. Jeżeli chuligan czy pospolity bandzior bije kogoś za tzw. „wygląd” w oparciu o intuicję i arogancję, iż człowiek ten nie przekroczy norm społecznych i mu „nie podskoczy”, to kto tu jest pełnosprawny, a kto nie?

> Czytaj dalej >>>

Kto nie lubi fortepianów?

| 22 paź 2013  20:29 | Brak komentarzy

festiwal

Od 47. lat nieprzerwanie, co roku we wrześniu, odbywa się w Słupsku Festiwal Pianistyki Polskiej. Na estradzie Filharmonii i Teatru królują fortepiany i pianiści. Melomani wypełniający teatralną widownię udowodniają, że jest to wydarzenie kulturalne dużej miary, bez przesady, święto pianistyki polskiej. Wybitni pianiści dają znakomite koncerty i recitale, młodzież przyjeżdża po naukę na tak zwanych warsztatach pianistycznych i uczestniczy w konkursach.

> Czytaj dalej >>>

« Wyświetl poprzednieWyświetl więcej »
  • XI Zjazd Delegatów SD RP

  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    1/2026
     
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...