BIURO ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZAMKNIĘTE

| 27 mar 2020  10:11 | Brak komentarzy

Obowiązujący w Polsce stan epidemii i wprowadzone przed tygodniem ograniczenia poruszania się w tym czasie, zobowiązuje nas do zastosowania maksymalnych środków ostrożności w każdej dziedzinie życia publicznego.

Mając na względzie bezpieczeństwo i zdrowie członków Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, w większości osób w wieku podeszłym, najbardziej narażonych na zarażenie koronawirusem, , zarządzam w porozumieniu z Prezydium ZG, przedłużenie zamknięcia biura Zarządu Głównego SDRP do 13 kwietnia 2020 r. Za wszelkie z tym związane niedogodności przepraszam. Jednocześnie zalecam przedłużenie okresu zamknięcia biur w oddziałach, w których takie biura funkcjonują. Proszę zarządzenie potraktować z powagą i odpowiedzialnością. Poniżej szczegółowe uzasadnienie decyzji.

Andrzej Maślankiewicz
sekretarz generalny ZG SDRP

Zgodnie z Ustawą z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. 2008 Nr 234 poz. 1570) w rozdziale 1 art. 5. pkt 1. ust. 2) zaniechania wykonywania prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia lub choroby zakaźnej na inne osoby (…), oraz ust. 3) stosowania się do nakazów i zakazów organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej służących zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych. W ustawie jest mowa ostanie epidemii wprowadzonym na terenie całego kraju do dnia 13 kwietnia 2020 roku i w Art. 46. ust. 1) o czasowym ograniczeniu określonego sposobu przemieszczania się, oraz ust. 4) zakaz organizowania widowisk i innych zgromadzeń ludności/.
Ten kto nie zastosuje się do obowiązujących obostrzeń, w nieuzasadniony sposób organizując pracę zarządzanej jednostki, może się narazić na konsekwencje karne (łącznie z odpowiedzialnością pozbawienia wolności, nie tylko grzywny).

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...