BERTOLD KITTEL DZIENNIKARZEM ROKU

| 12 gru 2018  15:17 | Brak komentarzy

11 grudnia na gali finałowej Grand Press 2018 ogłoszono wyniki konkursu na najlepsze materiały dziennikarskie roku, laureatów nagród specjalnych oraz zwycięzcę głosowania na Dziennikarza Roku 2018. Głosami redakcji tytuł ten zdobył Bertold Kittel z TVN i TVN 24.

To jedyna nagroda w polskich mediach, którą przyznają sami dziennikarze: redakcje prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe. O zwycięstwie decyduje liczba punktów uzyskana w głosowaniu redakcji.

Bertold Kittel odbierając statuetkę, odniósł się do reportażu „Polscy naziści”, którego jest współautorem. – Wywołał on szaloną wściekłość zarówno u najważniejszych polityków w kraju, jak i pewnych osób związanych ideologicznie z kręgami nacjonalistycznymi – powiedział Kittel – w którego tegorocznym dorobku jest między innymi nagrodzony w kategorii dziennikarstwo śledcze reportaż „Polscy neonaziści”, zrealizowany wspólnie z Anną Sobolewską i Piotrem Wacowskim dla „Superwizjera” TVN.

Laureat podkreślił, że tytuł Dziennikarza Roku jest wyjątkowym wyróżnieniem, ponieważ przyznają go sami dziennikarze. „Władza za ten materiał chciała widzieć nas w więzieniu” – mówił wzruszony Bertold Kittel, dodając – „Nawet jeśli zrobią nam wariant węgierski, my dalej będziemy to robić i jeśli będzie trzeba, będziemy rozklejać ulotki na murach”. Było to odniesienie do premiera Węgier Viktora Orbana, który dokonał zmian na rynku medialnym tego kraju, niemal całkowicie podporządkowując sobie prasę, telewizję, radio i portale internetowe.

Stowarzyszenie Dziennikarzy RP gratuluje laureatowi zaszczytnego tytułu, życząc wytrwałości i uporu w tych trudnych czasach dla niezależnych dziennikarzy.

(am)

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński
    3/2024
     
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...