Anna Kolmer i Małgorzata Furga laureatkami konkursu radiowego

| 5 kwi 2016  06:22 | komentarze 2

DSC0097

Miło nam poinformować o przyznaniu I nagrody naszym koleżankom Annie KOLMER i Małgorzacie FURDZE w XVIII ogólnopolskim konkursie radiowym ”Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą – 2015” zorganizowanym przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Polskie Radio SA.

Laureatki otrzymały nagrodę za reportaż „Sisi, jej rodzina i strażacy” poświęcony strażakom, którzy z pełnym oddaniem i poświeceniem wykonują działania ratownicze – ratując ludzkie życie, zdrowie, mienie i środowisko a także zagrożone życie zwierząt.

Wręczenie nagród odbyło się 1 kwietnia 2016 w Centrum Kultury i Kształcenia Ustawicznego w Krakowie.

Jury Konkursu, w którego skład weszli:

• przewodniczący – Dariusz Kwiatkowski (Polskie Radio S.A.);
• sekretarz – Regina Rokita (Związek OSP RP);
• członek – Teresa Martyka-Grot (Polskie Radio S.A.);
• członek – Teresa Tiszbierek (rzecznik prasowy ZOSP RP).

przesłuchało i oceniło 38 audycji nadesłanych przez 28 dziennikarzy z 14 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia SA, które zgodnie z regulaminem konkursu w całości były wyemitowane na antenach macierzystych Rozgłośni Polskiego Radia SA.

Celem konkursu jest pokazanie różnorodnej i ofiarnej działalności 700–tysięcznej rzeszy strażaków ochotników oraz ich udział m.in. w: akcjach ratowniczych, szkoleniach, życiu lokalnych społeczności, propagowaniu kultury i oświaty, podtrzymywaniu tradycji i historii, pracy z dziećmi i młodzieżą, udział w akcjach społecznych (np. krwiodawstwo, dawcy szpiku) itp.

W ciągu 18 lat trwania konkursu – nadesłano łącznie 844 audycji i reportaży, ukazujących społeczną służbę strażaków ochotniczych straży pożarnych.

nagroda_konkurs_strazacki

Komentarze

komentarze 2 do “Anna Kolmer i Małgorzata Furga laureatkami konkursu radiowego”

 1. wojciech
  wtorek, 5 - kwi - 2016, godz. 21:15

  Wielkie brawa i gratulacje dla naszych nagrodzonych Koleżanek. Szacunek i serdeczne pozdrowienia Drogie Panie!
  Wojciech Grabowski
  Przewodniczący Naczelnego Sądu Dziennikarskiego
  SD RP

 2. Maciek
  środa, 13 - cze - 2018, godz. 13:54

  Gratulacje dla pań. W pełni zasłużona nagroda

Pozostaw komentarz:

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • POLECAMY

  Dziennikarz Olsztyński
  1-2/2024
     
  BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

  Więcej...


  Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

  Więcej ...


  Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

  Więcej ...


  Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

  Więcej ...  Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

  Więcej...

   

 • RADA ETYKI MEDIÓW

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • ***

 • FACEBOOK

 • ARCHIWUM

 • Fundusze UE

  Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

  Więcej...