ZAPROSZENIE do KONKURSU EDUinspiracje – Media

| 16 Lip 2016  11:44 | Brak komentarzy

eduinspiracje

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza dziennikarzy do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu EDUinspiracje – Media. Konkurs ma na celu zaprezentowanie najlepszych materiałów podejmujących tematykę programów edukacyjnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej i EOG.

Konkurs EDUinspiracje – Media adresujemy do dziennikarzy, którzy w inspirujący sposób przedstawiają programy i inicjatywy zarządzane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W tegorocznej edycji oceniane będą materiały, których tematyka dotyczy działań podejmowanych m.in. w ramach programów: Erasmus+, eTwinning, Eurodesk, Europass, Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego, Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Na konkurs należy wysyłać artykuły, audycje i programy opublikowane bądź wyemitowane nie wcześniej niż 1 stycznia 2015 r. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 września br.
Nie wymagamy, żeby materiał opisywał program, chodzi nam przede wszystkim o pokazanie pozytywnych skutków płynących z jego realizacji. Wiemy, że dziennikarze często opisują projekty realizowane przez młodzież, nauczycieli, szkoły i uczelnie – w konkursie EDUinspiracje Media chcemy wyróżnić te najciekawiej opowiadające historię osób zaangażowanych w ich realizację. To historie studentów, młodzieży uczestniczącej w międzynarodowych spotkaniach i wymianach, nauczycieli doskonalących swoje kompetencje, kadry naukowej, profesorów, wolontariuszy.

Materiały mogą zgłaszać dziennikarze lub wydawcy/redakcje w następujących kategoriach:

 • Unijne projekty edukacyjne – odpowiedź na wyzwania, przed którymi stoi współczesna Europa;
 • Przekraczanie granic – zagraniczne wyjazdy w celach edukacyjnych;
 • Projekty edukacyjne w reportażach.

Dziennikarze mogą wysłać maksymalnie trzy prace, przy czym każda z nich musi być dopasowana do innej kategorii. Redakcje lub wydawcy mogą zgłosić nieograniczoną liczbę materiałów, ale maksymalnie trzy prace jednego autora. Statuetki oraz dyplomy zostaną wręczone laureatom podczas listopadowej Gali Wręczenia Nagród Edukacyjnych FRSE. Nagrody rzeczowe w konkursie to iPady.

Więcej informacji na temat konkursu, w tym regulamin można znaleźć na stronie www.eduinspiracje.org.pl

Poprzednia edycja

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2015 r. W trakcie Gali Wręczenia Nagród Edukacyjnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która odbyła się w listopadzie, nagrody odebrało pięciu dziennikarzy. W gronie laureatów znaleźli się: Bernadeta Szczypta (Polskie Radio Rzeszów), Katarzyna Kornet (Czwórka Polskie Radio), Aneta Kunowska (“Cogito”), Tomasz Paziewski (Radio Kampus) oraz Kazimierz Netka (Aktualnosciturystyczne.pl). Zwycięzcy zostali wyłonieni w 4 kategoriach konkursowych. W 2015 r. do konkursu zgłoszono kilkadziesiąt materiałów dziennikarskich. – Ocenialiśmy różnorodne prace, reprezentujące zróżnicowane techniki oraz gatunki dziennikarskie i oczywiście podejmujących całe spektrum zagadnień, podzielonych na cztery kategorie tematyczne. Choć oczywiście kapituła musiała dokonać wyboru laureatów nagród, co wcale nie było takie łatwe, to jednak nie będzie wcale przesadą, jeśli z całą stanowczością stwierdzę, że wszyscy uczestnicy tegorocznej, pierwszej edycji konkursu okazali się jego zwycięzcami – komentuje prof. dr hab. Dariusz Rott, przewodniczący Kapituły Konkursu EDUinspiracje – Media.

 

Organizator konkursu

Organizatorem konkursu EDUinspiracje –Media jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+. FRSE jest jedyną w Polsce instytucją z tak ogromnym doświadczeniem w zarządzaniu kilkunastoma edukacyjnymi programami europejskimi. W latach 2007-2013 koordynowała w Polsce programy “Uczenie się przez całe życie” (Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig) oraz “Młodzież w działaniu”. Wiarygodność Fundacji przełożyła się na zaufanie, jakim ją obdarzono, powierzając jej funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+ na lata 2014-2020.

Kontakt:
media@frse.org.pl
www.eduinspiracje.org.pl
Iwona Łoboda,  tel. 22 46 31 179

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • POLECAMY

 • Dziennikarz Olsztyński 3/2019

 • SZLIF

  „SZLIF”: Młodzieżowy punkt widzenia
  W najnowszym numerze „Szlifu” młodzi dziennikarze kolejny raz udowodnili, że inspiracje do swoich artykułów czerpią z otaczającej ich codzienności. Nie dziwi więc to, że w czerwcowej odsłonie gazety możemy przeczytać o atrakcjach Wrocławia, powracającej modzie na różne rzeczy czy o sztuce tatuażu i nowych technologiach, wypierających stare formy komunikacji. Każdy znajdzie coś dla siebie!
  Czytaj więcej...
 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • ARCHIWUM