ZAPROSZENIE do KONKURSU EDUinspiracje – Media

| 16 Lip 2016  11:44 | Brak komentarzy

eduinspiracje

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza dziennikarzy do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu EDUinspiracje – Media. Konkurs ma na celu zaprezentowanie najlepszych materiałów podejmujących tematykę programów edukacyjnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej i EOG.

Konkurs EDUinspiracje – Media adresujemy do dziennikarzy, którzy w inspirujący sposób przedstawiają programy i inicjatywy zarządzane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W tegorocznej edycji oceniane będą materiały, których tematyka dotyczy działań podejmowanych m.in. w ramach programów: Erasmus+, eTwinning, Eurodesk, Europass, Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego, Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Na konkurs należy wysyłać artykuły, audycje i programy opublikowane bądź wyemitowane nie wcześniej niż 1 stycznia 2015 r. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 września br.
Nie wymagamy, żeby materiał opisywał program, chodzi nam przede wszystkim o pokazanie pozytywnych skutków płynących z jego realizacji. Wiemy, że dziennikarze często opisują projekty realizowane przez młodzież, nauczycieli, szkoły i uczelnie – w konkursie EDUinspiracje Media chcemy wyróżnić te najciekawiej opowiadające historię osób zaangażowanych w ich realizację. To historie studentów, młodzieży uczestniczącej w międzynarodowych spotkaniach i wymianach, nauczycieli doskonalących swoje kompetencje, kadry naukowej, profesorów, wolontariuszy.

Materiały mogą zgłaszać dziennikarze lub wydawcy/redakcje w następujących kategoriach:

 • Unijne projekty edukacyjne – odpowiedź na wyzwania, przed którymi stoi współczesna Europa;
 • Przekraczanie granic – zagraniczne wyjazdy w celach edukacyjnych;
 • Projekty edukacyjne w reportażach.

Dziennikarze mogą wysłać maksymalnie trzy prace, przy czym każda z nich musi być dopasowana do innej kategorii. Redakcje lub wydawcy mogą zgłosić nieograniczoną liczbę materiałów, ale maksymalnie trzy prace jednego autora. Statuetki oraz dyplomy zostaną wręczone laureatom podczas listopadowej Gali Wręczenia Nagród Edukacyjnych FRSE. Nagrody rzeczowe w konkursie to iPady.

Więcej informacji na temat konkursu, w tym regulamin można znaleźć na stronie www.eduinspiracje.org.pl

Poprzednia edycja

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2015 r. W trakcie Gali Wręczenia Nagród Edukacyjnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która odbyła się w listopadzie, nagrody odebrało pięciu dziennikarzy. W gronie laureatów znaleźli się: Bernadeta Szczypta (Polskie Radio Rzeszów), Katarzyna Kornet (Czwórka Polskie Radio), Aneta Kunowska (“Cogito”), Tomasz Paziewski (Radio Kampus) oraz Kazimierz Netka (Aktualnosciturystyczne.pl). Zwycięzcy zostali wyłonieni w 4 kategoriach konkursowych. W 2015 r. do konkursu zgłoszono kilkadziesiąt materiałów dziennikarskich. – Ocenialiśmy różnorodne prace, reprezentujące zróżnicowane techniki oraz gatunki dziennikarskie i oczywiście podejmujących całe spektrum zagadnień, podzielonych na cztery kategorie tematyczne. Choć oczywiście kapituła musiała dokonać wyboru laureatów nagród, co wcale nie było takie łatwe, to jednak nie będzie wcale przesadą, jeśli z całą stanowczością stwierdzę, że wszyscy uczestnicy tegorocznej, pierwszej edycji konkursu okazali się jego zwycięzcami – komentuje prof. dr hab. Dariusz Rott, przewodniczący Kapituły Konkursu EDUinspiracje – Media.

 

Organizator konkursu

Organizatorem konkursu EDUinspiracje –Media jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+. FRSE jest jedyną w Polsce instytucją z tak ogromnym doświadczeniem w zarządzaniu kilkunastoma edukacyjnymi programami europejskimi. W latach 2007-2013 koordynowała w Polsce programy “Uczenie się przez całe życie” (Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig) oraz “Młodzież w działaniu”. Wiarygodność Fundacji przełożyła się na zaufanie, jakim ją obdarzono, powierzając jej funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+ na lata 2014-2020.

Kontakt:
media@frse.org.pl
www.eduinspiracje.org.pl
Iwona Łoboda,  tel. 22 46 31 179

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • POLECAMY

 • SZLIF

  Nadszedł maj, a wraz z nim nowy numer „Szlifu”.
  Czytając go, zwróciłam uwagę na dużą ilość dat wspominanych w tekstach i postanowiłam stworzyć pewnego rodzaju kalendarium, według młodych adeptów sztuki dziennikarskiej, wyjmując po jednej dacie lub wydarzeniu z każdego artykułu.
  Czytaj więcej...
 • W mediach

  JERZY URBAN OBRAZIŁ, NIE OBRAŻAJĄC, A TVP NIE NARUSZYŁA GODNOŚCI - NARUSZAJĄC
  TVP nie naruszyła godności Waldemara Sadowskiego - uznał warszawski sąd okręgowy i w całości oddalił pozew przeciwko telewizji publicznej. Sędzia Krzysztof Świderski uzasadniał, że powód nie wykazał, że TVP naruszyła jego godność. Sadowski ma zapłacić 737 zł tytułem zwrotu kosztów procesu.
  Czytaj więcej...  
  ***
  Rzecznik prezydenta krytykuje TVP za „Wiadomości” po śmierci Adamowicza „Myślę, że tak jak i wiele osób tak samo pan prezydent jest krytyczny wobec tego, co się stało” – tak skomentował w RMF FM postawę Telewizji Polskiej w ostatnich dniach rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski. Czytaj więcej...
  ***
  Autor materiału „Wiadomości” o mowie nienawiści dostał etat i poleciał do Panamy Maciej Sawicki, autor głośnego materiału „Wiadomości” o mowie nienawiści, wyemitowanego po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, dostał etat w TVP i będzie relacjonować Światowe Dni Młodzieży w Panamie – wynika z informacji „Presserwisu„. Czytaj więcej...
  ***
  TVP manipulowała przekazem z pogrzebu prezydenta Gdańska Według komentatorów Telewizja Polska, relacjonując uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, dopuściła się manipulacji. – Nie sądziłem, że dożyję takich czasów – mówi Andrzej Stankiewicz z Onetu. Czytaj więcej...
  ***
  Zespół radiowej Dwójki krytykuje zdjęcie z anteny audycji "Archiwalnia" 40 pracowników i współpracowników Programu II Polskiego Radia podpisało list do zarządu i prezydium rady programowej Polskiego Radia w obronie audycji Tomasza Obertyna "Archiwalnia", którą zdjęto z anteny. "Decyzja o zaprzestaniu emisji Archiwalni godzi bezpośrednio w nasz program i nas jako zespół" - napisali. Czytaj więcej...
  ***
  Wydawcy spotkają się z Orlenem i Alior Bankiem w sprawie przyszłości Ruchu W najbliższych dniach wydawcy spotkają się z przedstawicielami Orlenu i Alior Banku. Według prezesa Izby Wydawców Prasy Bogusława Chraboty realne jest, by Ruch do końca stycznia przygotował kompletny plan restrukturyzacji. "Puls Biznesu" twierdzi z kolei, że dystrybutor, którego zadłużenie sięga pół miliarda zł, jest bliski upadku. Czytaj więcej...
 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • ARCHIWUM