WYŚCIG DO FOTELA PREZESA TVP ROZPOCZĘTY

| 17 wrz 2016  11:17 | Brak komentarzy

Jacek Kurski, Małgorzata Raczyńska-Weinsberg, Krzysztof Skowroński, Agnieszka Romaszewska-Guzy i Piotr Berełkowski – to tylko niektóre z osób, które chcą ubiegać się o fotel prezesa zarządu Telewizji Polskiej.

„Zgodnie z przyjętym regulaminem konkursu będzie on trzyetapowy. Pierwszy etap to ocena formalna zgłoszeń, a później merytoryczna ocena zgłoszeń. Po dokonaniu tych ocen będą wyłonieni kandydaci do rozmów z Radą, m.in. na temat wizji telewizji publicznej” – mówił po przyjęciu przez Radę Mediów Narodowych regulaminu konkursu jej przewodniczący Krzysztof Czabański.

15 września 2016 r minął termin zbierania ofert od kandydatów. Konkurs powinien zostać rozstrzygnięty do połowy października. Od kandydatów na prezesa TVP nie jest wymagane doświadczenie na stanowisku kierowniczym.

Jak przypominają Wirtualnemedia.pl, Raczyńska-Weinsberg to była szefowa TVP1, a obecnie doradca zarządu TVP; Romaszewska-Guzy to dyrektorka TV Biełsat, Skowroński jest prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i prezesem Radia Wnet. Natomiast Berełkowski to współzałożyciel Telewizji Republika.

„O stanowisko prezesa TVP zawalczą również: publicysta i reżyser teatralny oraz filmowy Bogdan Czajkowski, reżyser i polityk Grzegorz Braun, były wiceburmistrz dzielnicy Warszawa Włochy i członek rady programowej RDC Maciej Maciejowski (obecnie prowadzi biuro poselskie posła Piotra Liroya-Marca) oraz warszawski radny Andrzej Kozicki” – podaje portal.

W konkursie nie wystartuje natomiast Mariusz Max Kolonko, który jeszcze niedawno twierdził, że podejmie taką próbę. „Panuje przekonanie, że konkursy na prezesa TVP są ustawione i PiS nie potrafi tej opinii zmienić” – wyjaśnił.

Źródło: Wirtualnemedia.pl.

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...