Węgiel a energia – wizyta studyjna dla dziennikarzy z Polski i Niemiec

| 9 Mar 2015  21:51 | Brak komentarzy

wegielaenergia

Serdecznie zapraszamy dziennikarki i dziennikarzy wszystkich mediów do udziału w wizycie studyjnej w dniach 12 kwietnia – 14 kwietnia 2015 r.

Węgiel a energia – porównanie sytuacji w Niemczech i w Polsce. 

Jak zmienia się najważniejszy polski region węglowy?”

Przykład Górnego Śląska: Czy polskie centrum węgla kamiennego i przemysłu ciężkiego ma przyszłość także przy ograniczonej roli tego surowca?

Wizyta ma umożliwić dziennikarzom i dziennikarkom dogłębny wgląd w sytuację na Górnym Śląsku, najważniejszy rewir węglowy w Polsce, gdzie jest zatrudnionych najwięcej w Europie pracowników w górnictwie. A także pozwolić na zapoznanie się z kwestiami łączącymi i dzielącymi Polskę i Niemcy w polityce energetycznej. Podczas wizyty zapoznamy się z opiniami ekspertów  z obszaru energetyki, przedsiębiorców, związkowców, polityków oraz naukowców prowadzących projekty w tym zakresie.

Zastanowimy się czy odchodzenie od węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii rzeczywiście przyczynia się do deindustrializacji i wzrostu bezrobocia. Jak przedstawia się dziś socjalny i gospodarczy bilans w regionach węglowych, po latach przekształceń w górnictwie? I co może zdziałać polityka, by koniec wydobycia węgla nie oznaczał zapaści w regionie?

Udział w wizycie jest bezpłatny. Zapewniamy nocleg, wyżywienie, transport podczas wizyty oraz przestrzeń do nawiązania kontaktów.

Szczegółowy program wizyty  pod linkiem: http://www.cleanenergywire.org/sites/default/files/files/event/deutsch-polnische-journalistenreise-kohle-und-energie-im-deutsch-polnischen-vergleich-part-ii/program-cleanenergywire-12-do-14-kwietnia-2015-r_0.pdf

Zgłoszenie prosimy wysyłać online:

http://www.cleanenergywire.org/workshops/german-polish-media-programme-focuses-role-coal-energy-system

Organizatorem wizyty studyjnej jest Clean Energy Wire, niezależy serwis informacyjny i medialny, który został zainicjowany przez Fundację Mercator i  European Climate Foundation. Dalsze informacje znajdą Państwo pod linkiem (j. angielski i niemiecki): http://www.cleanenergywire.org/

W razie pytań, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:

Jan Opielka: 660 431 670

Katarzyna Opielka: 722 092 605

Email: info@communication-opielka.com

 

 

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • POLECAMY

 • Dziennikarz Olsztyński 3/2019

 • SZLIF

  „SZLIF”: Młodzieżowy punkt widzenia
  W najnowszym numerze „Szlifu” młodzi dziennikarze kolejny raz udowodnili, że inspiracje do swoich artykułów czerpią z otaczającej ich codzienności. Nie dziwi więc to, że w czerwcowej odsłonie gazety możemy przeczytać o atrakcjach Wrocławia, powracającej modzie na różne rzeczy czy o sztuce tatuażu i nowych technologiach, wypierających stare formy komunikacji. Każdy znajdzie coś dla siebie!
  Czytaj więcej...
 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • ARCHIWUM