Stanowisko Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność TVP S.A. i Rady Zakładowej TVP S.A. MZZPRiTV

| 7 Lut 2014  14:06 | Brak komentarzy

logo

S T A N O W I S K O

Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” TVP S.A.
i
Rady Zakładowej TVP S.A. MZZPRiTV

Warszawa, 05.02.2014r.

Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność TVP S.A. i Rada Zakładowa TVP S.A. MZZPRiTV popierają wszelkie zgodne z prawem działania zmierzające do poprawy praw pracowniczych. Niekonsultowana ze związkami zawodowymi podjęta autorytarnie decyzja, pozbawienia telewizyjnych etatów szeregu grup zawodowych, w tym reprezentujących kluczowe dla Telewizji profesje, jest w naszej ocenie szkodliwa  merytorycznie. Należy ocalić miejsca pracy wszystkich pracowników świadczących pracę na rzecz TVP S.A. i zapewnić im godziwe zarobki.

Nie zgadzamy się na marnotrawienie naszego dobra, jakim jest wykwalifikowana kadra pracowników oraz dorobek jaki stworzyli.

 *

KOMUNIKAT

Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność TVP S.A.
i
Rady Zakładowej TVP S.A. MZZPRiTV

z dnia 06.02.2014r

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” TVP S.A. i Rada Zakładowa TVP S.A. MZZPRiTV z oburzeniem stwierdzają, iż Pracodawca usiłuje zastraszyć pracowników wyrażających wolę wzięcia udziału w organizowanej przez Związek Zawodowy Pracowników Twórczych i Technicznych Mediów Polskich „Wizja” akcji protestacyjnej w dniu 07.02.2014r.

Decyzje Pracodawcy przypominają działania podjęte przeciwko pracownikom po wprowadzeniu stanu wojennego w 1981 roku i są niedopuszczalnym działaniem w demokratycznym Państwie.

Przypominamy, że legalność strajku może orzec Niezawisły Sąd, a nie Pracodawca będący stroną sporu zbiorowego.

Reprezentowane przez nas organizacje związkowe będą zbierać informacje od Pracowników o niezgodnych z prawem naciskach kadry kierowniczej zmuszających pracowników do złożenia deklaracji o udziale w strajku oraz zniechęcających pracowników (zastraszających) do udziału w akcji protestacyjnej.

Dziwi i oburza nas fakt organizowania przez Zarząd TVP S.A. tego typu niezgodnej z prawem działalności.

KomunikatStanowisko

 

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • POLECAMY

 • Dziennikarz Olsztyński 3/2019

 • SZLIF

  „SZLIF”: Młodzieżowy punkt widzenia
  W najnowszym numerze „Szlifu” młodzi dziennikarze kolejny raz udowodnili, że inspiracje do swoich artykułów czerpią z otaczającej ich codzienności. Nie dziwi więc to, że w czerwcowej odsłonie gazety możemy przeczytać o atrakcjach Wrocławia, powracającej modzie na różne rzeczy czy o sztuce tatuażu i nowych technologiach, wypierających stare formy komunikacji. Każdy znajdzie coś dla siebie!
  Czytaj więcej...
 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • ARCHIWUM