SKOK NA RADIO. ŻUREK Z PYRKĄ…

| 21 Lut 2013  22:14 | Brak komentarzy

To miała być para, która zrewolucjonizuje poranna audycję Polskiego Radia Szczecin – obchodzącą niedawno czterdziestolecie istnienia — „Studio Bałtyk”. Mistrzyni sportu – Monika Pyrek i bliżej nie znany Krzysztof Żurek. Ten ostatni dwoi się i troi, aby zaistnieć na antenie, za to mistrzyni występuje na razie w roli zegarynki. „Jest ósma siedem… Za dziesięć dziewiąta” – to jedyne przejawy istnienia pani Moniki w audycji.

W porównaniu do pary poprzednich prowadzących: Agaty Rokickiej i Konrada Pawickiego, to żenada. Pawicki jako rasowy aktor i konferansjer umiał stworzyć atmosferę i nastrój często ocierający się o poetycki. Rzesze słuchaczek kochały go za ciepły, niski tembr głosu. Teraz pytają dlaczego ich go pozbawiono w czasie, gdy w porannym pośpiechu i stresie przygotowują rodzinie śniadanie. Rokicka z kolei, irytująca słuchaczki swoją infantylnością i uległością wobec współprowadzących program mężczyzn, była ulubienicą panów. Za co lubić „Żurek z Pyrką”?

To oczywiście pierwsze dni na antenie, co dla osób nieobytych z radiowym studiem i mikrofonem nie lada wyzwanie. Dziwi zatem decyzja kierownictwa programowego stacji o wypuszczeniu nowicjuszy na głęboką wodę. Chyba, że rację mają ci, którzy twierdzą, iż pani Monika jest w ciąży i chodzi jedynie o kilka miesięcy eksperymentu, aby zapewnić jej wysoki wymiar zasiłku chorobowego, a potem macierzyńskiego. Bo w to, że zawarto z nią „gwiazdorski” kontrakt nikt nie wątpi. Pamiętamy objęcie szefostwa redakcji sportowej Telewizji Polskiej przez innego mistrza sportu, Roberta Korzeniowskiego i jego milionowy kontrakt. Zapowiedzi były szumne i dumne. Skończyło się na cichym odejściu w niepamięć, można powiedzieć tylnymi drzwiami. Czy pani Monika chce powtórzyć casus przyjaciela?

„Petunia non olet”, tylko czemu dzieje się to kosztem płacących abonament i dotychczasowych ulubieńców słuchaczy Polskiego Radia Szczecin. Dlaczego pod pretekstem daleko idących oszczędności szasta się publicznymi pieniędzmi na prawo i lewo, bez żadnego umiaru. Co na to Rada Nadzorcza z przedstawicielem Skarbu Państwa drącego skórę z obywateli, gdzie i jak się tylko da?

Polskie Radio Szczecin wystartowało w wyścigu latających holendrów, podczas gdy dotychczas pływało na szacownych oldteimerach. Start w nie swojej konkurencji z zawodnikami o ustalonej renomie i pozycji na radiowym rynku może przynieść tylko zawód, a właściwie konieczność zmiany zawodu. Przez aktualne kierownictwo programowe Polskiego Radia Szczecin SA.

Jan Gryficki

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • W mediach

  Zespół radiowej Dwójki krytykuje zdjęcie z anteny audycji "Archiwalnia" 40 pracowników i współpracowników Programu II Polskiego Radia podpisało list do zarządu i prezydium rady programowej Polskiego Radia w obronie audycji Tomasza Obertyna "Archiwalnia", którą zdjęto z anteny. "Decyzja o zaprzestaniu emisji Archiwalni godzi bezpośrednio w nasz program i nas jako zespół" - napisali. Czytaj więcej...
  ***
  Wydawcy spotkają się z Orlenem i Alior Bankiem w sprawie przyszłości Ruchu W najbliższych dniach wydawcy spotkają się z przedstawicielami Orlenu i Alior Banku. Według prezesa Izby Wydawców Prasy Bogusława Chraboty realne jest, by Ruch do końca stycznia przygotował kompletny plan restrukturyzacji. "Puls Biznesu" twierdzi z kolei, że dystrybutor, którego zadłużenie sięga pół miliarda zł, jest bliski upadku. Czytaj więcej...
 • POLECAMY

 • SZLIF

  „SZLIF”: i po świętach
  Witamy wszystkich w nowym roku! Nadszedł styczeń i świąteczny czas odchodzi już pomału w niepamięć, ale Hanna Łagocka oraz Karol Bugajski w swoich artykułach przypominają, że nie powinniśmy obdarowywać innych i być pomocni tylko od święta. Czytaj więcej...
 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • Tagi

 • ARCHIWUM