Rysownik „Przeglądu” laureatem

| 28 Lut 2019  18:27 | Brak komentarzy

Laureat Grzegorz Bąkowski (z prawej) obok pomysłodawcy Zbigniewa Piszczako. Fot. olsztyn24.com

Satyryczny rysunek Grzegorza Bąkowskiego z tygodnika „Przegląd” został uznany za najlepszą pracę w pierwszej edycji Ogólnopolskiego konkursu na rysunek prasowy im. Aleksandra Wołosa w Olsztynie.


Konkurs odbył się w ramach VI Dni Seweryna Pieniężnego, patrona dziennikarzy Warmii i Mazur, organizowanych przez regionalny oddział SDP. Jak informujemy w innym miejscu naszego portalu, w tych wielodniowych wydarzeniach miał swój skromny udział warmińsko-mazurski oddział SDRP. Jednym z punktów tegorocznych DSP było rozstrzygnięcie konkursu, którego patronem stał się zmarły blisko pieć lat temu olsztyński karykaturzysta i malarz Aleksander Wołos. Patronat honorowy nad konkursem objęło Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie. Nadesłano w sumie 124 prace 27 autorów z całego kraju, zamieszczane zarówno w prasie ogólnopolskiej, jak i lokalnej, a także w Internecie.

Nagrodzona praca z tygodnika „Przegląd”

Jury w składzie: Elżbieta Laskowska, Zbigniew Piszczako i Tadeusz Burniewicz za najlepszy uznało rysunek Grzegorza Bąkowskiego z „Przeglądu”, przedstawiający księdza na ambonie, który czyta „list pana prezesa” do wiernych. Autor tej pracy (zamieszczonej obok) został laureatem nagrody głównej. Nagrody honorowe otrzymali: Marcin Bondarowicz z „Gazety Wyborczej”, Henryk Cebula z tygodnika „Nie”, Andrzej Czyczyło z „Nowej Trybuny Opolskiej”, Dariusz Dąbrowski (strona autorska na Facebooku), Michał Graczyk z „Faktów i Mitów”, Sławomir Łuczyński z „Ziemi Łódzkiej”, Maciej M. Michalski z „Tygodnika Solidarność”, Robert Trojanowski (tramen. blox.pl)), Tomasz Wiater z „Nie” i Jacek Zygmunt z „Super Expressu”. Nagrodę Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury przyznano z rysunek Mirosława Stankiewicza z „Angory”.

Marek Książek

Logo konkursu

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • POLECAMY

 • Dziennikarz Olsztyński 3/2019

 • SZLIF

  „SZLIF”: Młodzieżowy punkt widzenia
  W najnowszym numerze „Szlifu” młodzi dziennikarze kolejny raz udowodnili, że inspiracje do swoich artykułów czerpią z otaczającej ich codzienności. Nie dziwi więc to, że w czerwcowej odsłonie gazety możemy przeczytać o atrakcjach Wrocławia, powracającej modzie na różne rzeczy czy o sztuce tatuażu i nowych technologiach, wypierających stare formy komunikacji. Każdy znajdzie coś dla siebie!
  Czytaj więcej...
 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • ARCHIWUM