Z RADIOWEJ „TRÓJKI” ODCHODZĄ WYBITNI DZIENNIKARZE

| 6 Lis 2017  14:54 | Brak komentarzy

O odejściu z radiowej „Trójki” zadecydowali Artur Andrus, Robert Kantereit oraz Wojciech Zimiński.
Artur Andrus nie otrzymał zgody od zarządu Polskiego Radia na współpracę ze „Szkłem kontaktowym” w TVN24. – To nie był dla mnie wybór pomiędzy TVN24 a Trójką. To jest dla mnie wybór pomiędzy tym, czy ja mogę coś o sobie decydować, czy nie – mówił Andrus, który z Trójką pożegnał się po 23 latach. – Dotychczas przez dwanaście lat moja współpraca z TVN24 jakoś nie przeszkadzała poprzednim zarządom, dało się to godzić – zwraca uwagę. I dodaje: – Zgodnie z umową i jej wszelkimi zapisami formalnie powinienem mieć zgodę na każdy występ publiczny.


W podobnej sytuacji jak Artur Andrus znalazł się także Robert Kantereit. Jemu władze radia zabroniły prowadzenia na antenie TVN24 porannego pasma „Wstajesz i wiesz”. W takiej sytuacji Kantereit postanowił zrezygnować z dalszej współpracy z radiową „Trójką” – poinformował portal wirtualnemedia.pl.
Dziennikarz był związany z radiem od 2004 roku, gdzie prowadził przede wszystkim audycję „Zapraszamy do Trójki”. Program „Wstajesz i wiesz” w TVN24 prowadzi natomiast od września 2015 roku, wcześniej przez pięć lat współprowadził „Dzień dobry TVN”.
Przedwczoraj z tego samego powodu odejście ze stacji ogłosił Wojciech Zimiński. Sam Zimiński od 2005 r. jest jednym z komentatorów „Szkła kontaktowego” w TVN24. Związany z Programem Trzecim Polskiego radia w latach 2008–2010 i ponownie od 2011 roku – prowadził audycje „Na lato”, „Trzecie ucho”, „Urywki z rozrywki”.

„Moja wytrzymałość na świństwo się skończyła” – oświadczył dziennikarz. Rezygnacja z pracy była również gestem solidarności z Arturem Andrusem i Robertem Kantereitem.

Zródło : Onet

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • POLECAMY

 • SZLIF

  „Szlif”; Jest dla nich nadzieja!
  Powszechnie uważa się, że współczesną młodzież obchodzi tylko czubek własnego nosa. Całymi dniami wpatrzeni w smartfony, nie robią nic produktywnego. Nie mają wyrobionych poglądów, nie interesują się wydarzeniami na świecie czy w swojej ojczyźnie, a co dopiero w lokalnej społeczności.
  Na szczęście w jednym z wrocławskich liceów, a konkretnie w Ogólnokształcącym nr XIII im. Aleksandra Fredry, działa grupa uczniów, która jest idealnym zaprzeczeniem tego stereotypu. Ci młodzi adepci sztuki dziennikarskiej co miesiąc wydają kolejny numer gazety „Szlif”, która istnieje nieprzerwanie od 2002 roku. Czytaj więcej...
 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • Tagi

 • ARCHIWUM