Pozytywne impresje: TRZY DNI Z UKRAINĄ

| 1 Mar 2017  09:22 | Brak komentarzy

Mamy w Polsce dwóch znakomitych reporterów telewizyjnych. A są nimi – Wojciech Cejrowski i Robert Makłowicz. Pierwszy – prezentuje reportaże z dalekiego świata, a drugi – z sąsiedniego kraju.

Tego jeszcze w telewizji polskiej nie było, żeby przez trzy dni z rzędu emitowane były półgodzinne reportaże z sąsiedniej Ukrainy. A tak się właśnie stało w dniach 26 – 28 lutego br. Były ciekawe reportaże m.in. z Odessy, z Winnicy i z Kijowa. Wszystkie trzy reportaże obejrzałem z zainteresowaniem, choć w tych miastach byłem kilka lat temu osobiście. Ale chciałem zobaczyć Ukrainę widzianą innym okiem. Reportaże Makłowicza mają charakter podróżniczo – kulinarny.

I na tym polega ich oryginalny charakter, bo nic tak nie przemawia do człowieka, jak żołądek i jego zawartość. Były więc w reportażach ukraińskie dania i przyprawy, od barszczu, po kawior z jesiotra. Wszystkie – zdrowe, smaczne i apetyczne. Redaktor – reporter jedno z dań – przygotowywał osobiście, w tym na Placu Niepodległości w Kijowie. Odwiedzał każdorazowo lokale gastronomiczne, w których zamawiał i konsumował najbardziej charakterystyczne potrawy i dania. Wszystko mu smakowało i syciło.

Redakcjom TYP1 i TVP2 należą się słowa podziękowania za te emisje, bo to takie reportaże uatrakcyjniają ich programy i przyciągają telewidzów, a nadto – wzbogacają wiedzę o świecie, w którym żyjemy.

Warszawa, 1 marca 2017 r. Mikołaj ONISZCZUK

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • ZAPROSZENIA

  Prof. Paweł Bromski, rektor Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki, zaprasza na konferencję "POSTPRAWDA, POSTPOLITYKA, POSTSZTUKA. CZY JESZCZE POTRZEBUJEMY FILOZOFII?". Konferencja odbędzie się 2 czerwca 2017 w siedzibie WSSMiA przy Al.Jerozolimskich 81, XIV piętro. Otwarcie konferencji o godzinie 10.00.
 • POWIEDZIANO, NAPISANO

  Profesor Jerzy Bralczyk w rozmowie z Piotrem Najsztubem: Język musi dorastać do zmieniającej się rzeczywistość. Musimy ciągle wmontowywać w język zapożyczenia, by opisać nowe rzeczy i zjawiska. Są też , cenione przeze mnie, młodzieżowe próby dostosowania starych słów, przez metafory , do współczesności. Źródło: Angora.
  ***
  Profesor Zdzisław Sadowski: …Obecny rząd wszedł znacznie mocniej niż w poprzednim okresie władzy PiS na drogę narzucania społeczeństwu rozwiązań bez próby porozumienia , czyli metodą „ na rympał”. Źródło: Przegląd
 • Dla niepełnosprawnych

  Projekt aktywizacyjny: „Bliżej rynku pracy”
  Fundacja Edukacji Nowoczesnej zaprasza dorosłe, nieaktywne zawodowo osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności zamieszkałe na terenie województwa Mazowieckiego do udziału w bezpłatnym projekcie „Bliżej rynku pracy” – współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
  Więcej...
 • KONKURS URZĘDU PATENTOWEGO

  Urząd Patentowy RP zaprasza autorów publikujących w prasie, radiu, telewizji i mediach elektronicznych do udziału w IV edycji konkursu na informację medialną o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej, w tym własności przemysłowej. Więcej
 • KURS DZIENNIKARSKIEGO REPORTAŻU FILMOWEGO

  kamera Dla wszystkich chcących poznać reguły realizacji reportażu telewizyjnego , tajniki pracy z kamerą cyfrową, efektownego łączenia obrazu z dźwiękiem, opanować podstawy techniki montażu elektronicznego Oddział Warszawski Stowarzyszenia Dziennikarzy RP organizuje kurs dziennikarskiego reportażu filmowego.
  WIĘCEJ...
  ***
 • witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.

  Więcej informacji

 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • Archiwa

 • Tagi