Poznaj raport „Mowa nienawiści, mowa pogardy” …

| 18 lut 2017  17:34 | Brak komentarzy

…i weź udział w dyskusji „Młodzież a mowa nienawiści – czy jesteśmy bezradni?

Fundacja im. Stefana Batorego, Rzecznik Praw Obywatelskich, Centrum Badań nad Uprzedzeniami

zapraszają na konferencję prasową na temat raportu „Mowa nienawiści, mowa pogardy”

27 lutego 2017 r. (poniedziałek)
godz. 10.15 – 11.15
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, ul. Długa 23/25, Warszawa

W raporcie „Mowa nienawiści, mowa pogardy” przedstawiono wyniki najnowszych badań dotyczących mowy nienawiści wobec grup mniejszościowych i porównano je z wynikami analogicznych badań przeprowadzonych w 2014 roku. Autorzy starali się odpowiedzieć na pytanie, co od tego czasu zmieniło się. Analizowali też zjawisko mowy nienawiści wobec grup, które nie były uwzględnione w poprzednim badaniu. Przedstawili możliwe konsekwencje kontaktu z mową nienawiści, rozważając na ile spotykanie się z nią w przestrzeni publicznej może prowadzić do dyskryminacji, przemocy i zaniku norm.
Raport został przygotowany na zlecenie Fundacji Batorego przez badaczy z Centrum Badań nad Uprzedzeniami, w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.
Wyniki badań zaprezentują autorzy raportu:

  • dr Mikołaj Winiewski, dr Karolina Hansen, dr hab. Michał Bilewicz, Wiktor Soral, Aleksandra Świderska, Dominika Bulska – zespół Centrum Badań nad Uprzedzeniami

Udział w spotkaniu wezmą również:

  • dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich
  • Anna Rozicka, Fundacja im. Stefana Batorego?

Po konferencji prasowej odbędzie się otwarta prezentacja raportu połączona z panelem dyskusyjnym „Młodzież a mowa nienawiści – czy jesteśmy bezradni?”.

  • 11.30 – 12.00 Otwarcie spotkania: dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich
    Prezentacja raportu: dr hab. Michał Bilewicz, dr Mikołaj Winiewski, Centrum Badań nad Uprzedzeniami
  • 12.00 – 13.30 Dyskusja „Młodzież a mowa nienawiści – czy jesteśmy bezradni?”
    Dyskusję poprowadzi: Justyna Suchecka, Gazeta Wyborcza, głos zabiorą:

– Eryk Baczyński, uczeń I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Bednarska
– Iwona Kryczka, nauczycielka Gimnazjum nr 9 w Lublinie
– Małgorzata Leszko, Centrum Edukacji Obywatelskiej
– Marta Rawłuszko, Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...