Ola z Radia Wrocław

| 22 lut 2015  17:45 | Brak komentarzy

 

Aleksandra Dankowiakowska–Korman

Polecamy stronę internetową (www.olakorman.pl) wrocławskiej dziennikarki i członkini naszego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Dolny Śląsk.  Redaktor Aleksandra Dankowiakowska–Korman od ponad 32 lat związana jest z Radiem Wrocław. W ciągu tych lat przeszła  wszystkie szczeble zawodu dziennikarskiego, począwszy od młodszego redaktora do starszego publicysty włącznie. Współpracowała z redakcjami: Sygnałów Dnia, Czterech Pór Roku, Z Kraju i ze Świata i Zapraszamy do Trójki – Polskiego Radia programów I i III w Warszawie. Przez ponad 10 lat pełniła funkcje kierownicze, w tym: kierownika redakcji informacji, kierownika redakcji publicystyki, koordynatora bloków programowych, redaktora odpowiedzialnego i koordynatora programów publicystycznych.

Ma na swoim koncie kilkaset audycji radiowych i to zarówno w formule „na żywo”, jak i na taśmie. Za swoją pracę otrzymała wiele nagród oraz wyróżnień.

„Mam intuicję zawodową i nosa do dużo – formatowych projektów – pisze na swoim portalu red. Ola Dankowiakowska–Korman. – Wiele z nich odniosło znaczące sukcesy. Takim sztandarowym okazał się mojego autorstwa, siedmiogodzinny blok programowy „Wakacje z biznesem i przygodą ”. Program ten, emitowany po raz pierwszy w 1992 roku, uzyskał największą w historii Polskiego Radia we Wrocławiu słuchalność, w swojej kategorii zdobył I miejsce w Polsce i wyeliminował z rynku nadawane przez I program PR w Warszawie ” Lato z radiem”.

Ola przez trzy lata była szefem tego programu. Kolejne jej „dziecko”  to magazyn wojskowy „Na spocznij”, który przez 13 lat należał do sztandarowych audycji Polskiego Radia Wrocław i za który otrzymała nagrodę ministra obrony narodowej. Nagrodę tę wręczył jej ówczesny wiceminister, a dziś prezydent RP Bronisław Komorowski. Jest posiadaczką także srebrnego medalu „Za zasługi dla obronności kraju” oraz patentu Honorowego Żołnierza Śląskiego Okręgu Wojskowego.

„Ponadto dziesięć lat mojego życia to koordynowanie wielotematycznym blokiem programowym –  Od 9 do 16. Była to jedna z istotnych przygód antenowych, gdyż przed mikrofonem zasiadały znaczące postaci środowiska dziennikarskiego, z którymi dzień w dzień na kolegiach redakcyjnych planowaliśmy program, zaś po recenzowaliśmy jego efekt„ – pisze na swoim portalu wrocławska dziennikarka.

Radio wolna sobota” i jego pierwsze cztery lata to weekendowy kontakt ze słuchaczami, i ich wrażliwością, i jakże miłe spotkania połączone z rozpoznawalnością mojej osoby” – czytamy dalej  na portalu red. Aleksandry Dankowiakowskiej-Korman.

Ola na przestrzeni ostatnich lat współpracowała z gazetami lokalnymi i ogólnopolskimi oraz czasopismami. Jej artykuły ukazały się na łamach m .in. Gazety Wrocławskiej, Kobiety i Życia, Trybuny, dwutygodnika Wojska Lądowe, miesięczników: Przegląd Wojsk Lądowych, Rolnictwo Ekologiczne na Mazowszu i Ludzka Sprawa.

Więcej o osiągnięciach zawodowych red. Aleksandry Dankowiakowskiej-Korman na stronę: www.olakorman.pl.

 

Ryszard Mulek

 

 

 

 

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...