NAGRODA dla SEKIELSKIEGO

| 9 gru 2019  09:40 | Jeden komentarz

Tomasz Sekielski został kolejnym laureatem Nagrody im. Aleksandra Małachowskiego, przyznawanej przez Unię Pracy za niezależność dziennikarską. Dla tego środowiska, a także dla wielkiej rzeszy Polaków o lewicowych poglądach, Aleksander Małachowski – dziennikarz, polityk, opozycjonista, w III RP wieloletni poseł, wicemarszałek Sejmu w latach 1993-1997 – jest postacią legendarną. Ciągle aktualne są jego przestrogi przed marszem prawicy po władzę i jej antydemokratycznymi działaniami. Marszałek formułował je wiele razy na łamach PRZEGLĄDU, którego był stałym felietonistą od pierwszego numeru.

Tomasz Sekielski jest dziennikarzem o wielkim dorobku twórczym. Indywidualnością. Konsekwentnie staje na gruncie prawdy. Zajmuje się problemami, które przysparzają mu zarówno dziennikarskiej sławy, jak i personalnych ataków.Przykładem jest film dokumentalny „Tylko nie mów nikomu” nakręcony wraz z bratem Markiem. Jego autor płaci wysoką cenę za swoją niezależność i odwagę. Ale jest też doceniany. Dowodem tego jest Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego.

I wcześniejsze: Grand Press, Wiktor i Telekamery. Statuetkę wręczył laureatowi Waldemar Witkowski, przewodniczący Unii Pracy. A gratulacje złożyła Krystyna Małachowska, żona Marszałka.

Komentarze

Jeden komentarz do “NAGRODA dla SEKIELSKIEGO”

  1. Adam
    piątek, 17 - sty - 2020, godz. 14:53

    Brawo panie Tomaszu za podejmowanie trudnych tematów. Potrzebny jest w kraju człowiek odważny i nie bojący się własnego cienia. Czytałem też że pracuje Pan na „Szatańskimi wersetami”. Może uchyli Pan rąbka tajemnicy kiedy je obejrzymy? Jestem pełen podziwu dla Pana.
    Adam

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...