„MEDIALNA 5. WIELKOPOLSKI” 2016

| 28 Gru 2016  09:22 | Brak komentarzy

Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, we wtorek 13 grudnia 2016 roku, odbyła się finałowa gala kolejnej edycji plebiscytu „Medialna 5. Wielkopolski”.

Na uroczystości zostały wręczone nagrody przyznane przez Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP osobom i instytucjom wyjątkowo przyjaznym mediom.


Goście gali powitani przez gospodarza imprezy Prof. Andrzeja Stelmacha – Dziekana WNPiD, wysłuchali wystąpienia Przewodniczącego Wielkopolskiego Oddziału SDRP Ryszarda Bączkowskiego, po czym zostały wręczone laureatom nagrody w trzech kategoriach.

Każdą nagrodę poprzedzała laudacja oraz obejrzenie przygotowanych spotów prezentujących laureatów. Uroczystość zakończyła szczypta poezji i muzyki w wykonaniu poetki Kaliny Izabeli Zioły i barda Tomasza Bateńczuka.

Należy nadmienić, że nagrody stanowiły bardzo efektowne statuetki autorstwa artysty rzeźbiarza Kazimierza Rafalika oraz dyplomy.
Tradycja przyznawania nagród dla „przyjaznych mediom” zapoczątkowana ponad 10 lat temu przez WO SDRP ulegała na przestrzeni tego czasu różnym transformacjom. Obecnie nagrody przyznawane są w kategorii „Medialna 5. Wielkopolski” oraz „Redaktor Roku” a tegoroczną nowością była kategoria „Medialny Samorządowiec” .

Każde spotkanie dziennikarzy ze środowiskiem, w którym się poruszają jest niezwykle cenną wartością i właśnie do tych najbardziej przychylnych mediom adresowane są nagrody. Warto też dodać, że to jedyny taki plebiscyt w Polsce.

TEGOROCZNI LAUREACI

KATEGORIA „MEDIALNA 5. WIELKOPOLSKI”
1.Przemysław Kieliszewski – Dyrektor Teatru Muzycznego
2.Prof. zw. dr hab. Bronisław Marciniak – Kierownik Zakładu Fizyki Chemicznej UAM
3.Włodzimierz Pinczak – Burmistrz Miasta i Gminy Stęszew
4.Waldemar Sekuła – Prezes i właściciel Sieci Hurtowni i Sklepów „SEKWIM BIS” w Kościanie
5.Jerzy Stachowiak – Prezes i właściciel Wytwórni Lodów WSG w Kościanie

KATEGORIA „MEDIALNY SAMORZĄDOWIEC”
nagroda ex aequo: Tomasz Kałużny – Burmistrz Miasta i Gminy Września i
Dionizy Jaśniewicz – Starosta Powiatu Wrzesińskiego

KATEGORIA „REDAKTOR ROKU”
Krzysztof Każmierczak – dziennikarz śledczy

Tekst Aldona Dzielicka
Zdjęcia Aldona Dzielicka i Sandra Kusiak Studio MAHUM

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • SZLIF

  „SZLIF”: Numer rozmaitości!
  „Od rockmana do trenera”, „Sam sobie uszyj” czy „Kobieca siła” to tylko kilka z wielu przyciągających wzrok tytułów, znajdujących się w lutowym numerze „Szlifu”. Młodzi dziennikarze jak zwykle nie zwiedli i zdecydowali się opowiedzieć nam o fascynujących rzeczach, zjawiskach, historiach. Czytaj więcej...
 • W mediach

  JERZY URBAN OBRAZIŁ, NIE OBRAŻAJĄC, A TVP NIE NARUSZYŁA GODNOŚCI - NARUSZAJĄC
  TVP nie naruszyła godności Waldemara Sadowskiego - uznał warszawski sąd okręgowy i w całości oddalił pozew przeciwko telewizji publicznej. Sędzia Krzysztof Świderski uzasadniał, że powód nie wykazał, że TVP naruszyła jego godność. Sadowski ma zapłacić 737 zł tytułem zwrotu kosztów procesu.
  Czytaj więcej...  
  ***
  Rzecznik prezydenta krytykuje TVP za „Wiadomości” po śmierci Adamowicza „Myślę, że tak jak i wiele osób tak samo pan prezydent jest krytyczny wobec tego, co się stało” – tak skomentował w RMF FM postawę Telewizji Polskiej w ostatnich dniach rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski. Czytaj więcej...
  ***
  Autor materiału „Wiadomości” o mowie nienawiści dostał etat i poleciał do Panamy Maciej Sawicki, autor głośnego materiału „Wiadomości” o mowie nienawiści, wyemitowanego po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, dostał etat w TVP i będzie relacjonować Światowe Dni Młodzieży w Panamie – wynika z informacji „Presserwisu„. Czytaj więcej...
  ***
  TVP manipulowała przekazem z pogrzebu prezydenta Gdańska Według komentatorów Telewizja Polska, relacjonując uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, dopuściła się manipulacji. – Nie sądziłem, że dożyję takich czasów – mówi Andrzej Stankiewicz z Onetu. Czytaj więcej...
  ***
  Zespół radiowej Dwójki krytykuje zdjęcie z anteny audycji "Archiwalnia" 40 pracowników i współpracowników Programu II Polskiego Radia podpisało list do zarządu i prezydium rady programowej Polskiego Radia w obronie audycji Tomasza Obertyna "Archiwalnia", którą zdjęto z anteny. "Decyzja o zaprzestaniu emisji Archiwalni godzi bezpośrednio w nasz program i nas jako zespół" - napisali. Czytaj więcej...
  ***
  Wydawcy spotkają się z Orlenem i Alior Bankiem w sprawie przyszłości Ruchu W najbliższych dniach wydawcy spotkają się z przedstawicielami Orlenu i Alior Banku. Według prezesa Izby Wydawców Prasy Bogusława Chraboty realne jest, by Ruch do końca stycznia przygotował kompletny plan restrukturyzacji. "Puls Biznesu" twierdzi z kolei, że dystrybutor, którego zadłużenie sięga pół miliarda zł, jest bliski upadku. Czytaj więcej...
 • POLECAMY

 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • Tagi

 • ARCHIWUM