„MEDIALNA 5. WIELKOPOLSKI” 2016

| 28 Gru 2016  09:22 | Brak komentarzy

Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, we wtorek 13 grudnia 2016 roku, odbyła się finałowa gala kolejnej edycji plebiscytu „Medialna 5. Wielkopolski”.

Na uroczystości zostały wręczone nagrody przyznane przez Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP osobom i instytucjom wyjątkowo przyjaznym mediom.


Goście gali powitani przez gospodarza imprezy Prof. Andrzeja Stelmacha – Dziekana WNPiD, wysłuchali wystąpienia Przewodniczącego Wielkopolskiego Oddziału SDRP Ryszarda Bączkowskiego, po czym zostały wręczone laureatom nagrody w trzech kategoriach.

Każdą nagrodę poprzedzała laudacja oraz obejrzenie przygotowanych spotów prezentujących laureatów. Uroczystość zakończyła szczypta poezji i muzyki w wykonaniu poetki Kaliny Izabeli Zioły i barda Tomasza Bateńczuka.

Należy nadmienić, że nagrody stanowiły bardzo efektowne statuetki autorstwa artysty rzeźbiarza Kazimierza Rafalika oraz dyplomy.
Tradycja przyznawania nagród dla „przyjaznych mediom” zapoczątkowana ponad 10 lat temu przez WO SDRP ulegała na przestrzeni tego czasu różnym transformacjom. Obecnie nagrody przyznawane są w kategorii „Medialna 5. Wielkopolski” oraz „Redaktor Roku” a tegoroczną nowością była kategoria „Medialny Samorządowiec” .

Każde spotkanie dziennikarzy ze środowiskiem, w którym się poruszają jest niezwykle cenną wartością i właśnie do tych najbardziej przychylnych mediom adresowane są nagrody. Warto też dodać, że to jedyny taki plebiscyt w Polsce.

TEGOROCZNI LAUREACI

KATEGORIA „MEDIALNA 5. WIELKOPOLSKI”
1.Przemysław Kieliszewski – Dyrektor Teatru Muzycznego
2.Prof. zw. dr hab. Bronisław Marciniak – Kierownik Zakładu Fizyki Chemicznej UAM
3.Włodzimierz Pinczak – Burmistrz Miasta i Gminy Stęszew
4.Waldemar Sekuła – Prezes i właściciel Sieci Hurtowni i Sklepów „SEKWIM BIS” w Kościanie
5.Jerzy Stachowiak – Prezes i właściciel Wytwórni Lodów WSG w Kościanie

KATEGORIA „MEDIALNY SAMORZĄDOWIEC”
nagroda ex aequo: Tomasz Kałużny – Burmistrz Miasta i Gminy Września i
Dionizy Jaśniewicz – Starosta Powiatu Wrzesińskiego

KATEGORIA „REDAKTOR ROKU”
Krzysztof Każmierczak – dziennikarz śledczy

Tekst Aldona Dzielicka
Zdjęcia Aldona Dzielicka i Sandra Kusiak Studio MAHUM

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • POLECAMY

 • SZLIF

  „Szlif”; Jest dla nich nadzieja!
  Powszechnie uważa się, że współczesną młodzież obchodzi tylko czubek własnego nosa. Całymi dniami wpatrzeni w smartfony, nie robią nic produktywnego. Nie mają wyrobionych poglądów, nie interesują się wydarzeniami na świecie czy w swojej ojczyźnie, a co dopiero w lokalnej społeczności.
  Na szczęście w jednym z wrocławskich liceów, a konkretnie w Ogólnokształcącym nr XIII im. Aleksandra Fredry, działa grupa uczniów, która jest idealnym zaprzeczeniem tego stereotypu. Ci młodzi adepci sztuki dziennikarskiej co miesiąc wydają kolejny numer gazety „Szlif”, która istnieje nieprzerwanie od 2002 roku. Czytaj więcej...
 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • Tagi

 • ARCHIWUM