MANIPULACJE TYGODNIKA „IDZIEMY”

| 14 maja 2018  13:51 | Brak komentarzy

Nie jestem regularnym czytelnikiem tygodnika „Idziemy”. Nie moja bajka. Ale od czasu do czasu staram się zajrzeć na łamy czasopism, które katolickie, zastrzegające apolityczność, a w znacznej treści prawicowe i polityczne. Oto natrafiłem na numer 14 (652), w którym na potwierdzenie tego, co na wstępie, ksiądz Henryk Zieliński, w tak zwanym wstępniaku ostro krytykuje i potępia „czarny marsz”, który był protestem przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.

Ksiądz – redaktor naczelny tygodnika, widział smoliste dymy, (tak rzeczywiście było przez chwilę, gdy cztery! race zapaliły, prowokatorki szybko zgarnięte przez organizatorów) dostrzegł czarne stroje (a jakie miały być w „czarnym marszu”?) no i usłyszał wulgaryzmy na ustach uczestników w rodzaju ”Wasza wiara od nas z dala”. Tak według księdza redaktora wyglądał w Warszawie marsz środowisk proaborcyjnych. Ksiądz redaktor widział również liczne zdjęcia, z różnych miast Polski, a więc już nie tylko z Warszawy, które w przededniu Narodowego Dnia Życia , wzbudzały przerażenie. Jedno z takich zdjęć, dla potwierdzenia i zmanipulowania opisu, starannie dobrane, by dymu było w nadmiarze, tygodnik publikuje na stronie 11, do której odsyła czytelnika ksiądz Zieliński. Żadnego przerażenia nie doznałem. Natomiast przeraził mnie podpis pod zdjęciem złożony z wielu insynuacji. Nie jestem w stanie zacytować radosnej twórczości, bowiem kierownictwo tygodnika kategorycznie zabrania przedruku materiałów w jakiejkolwiek formie, w całości lub we fragmentach. To zapewne w imię wolności słowa.

Ksiądz Zieliński dopatrzył się również w czarnym marszu diabelskich sztuczek. Diabeł najwyraźniej maczał w „czarcich marszach” swoje palce, aby realizując dalekosiężne czarcie plany, doprowadzić manifestujących, pod hasłami walki o ich prawa, do skonfliktowania z Bogiem. Cel diabła jest oczywisty, w imię dopominania się o „swoje” prawa – stwierdza ksiądz Zieliński , człowiek odrzuci Boga. Cholernie prosta zasada. Wystarczy trochę pomaszerować z hasłami proaborcyjnymi i już Pan Bóg nas skreśla, w imię miłosierdzia.

Ksiądz niepopierający manifestantów proaborcyjnych, to zrozumiałe, ale ksiądz mijający się z prawdą, ksiądz manipulujący treścią i obrazem, zjawisko co najmniej niespotykane. Na ulicach, a także w telewizji widzieliśmy zgoła inny obraz czarnych marszów, niż ksiądz Zieliński serwuje swoim czytelnikom, do których nie dotarły obiektywne relacje z czarnego marszu, nie mają obrazu z autopsji, uwierzą więc w święte słowa księdza Zielińskiego. Dla wielu jednak, na szczęście, będzie to przykład manipulacji.

M.A.Józefowicz

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • POLECAMY

 • Dziennikarz Olsztyński 3/2019

 • SZLIF

  „SZLIF”: Młodzieżowy punkt widzenia
  W najnowszym numerze „Szlifu” młodzi dziennikarze kolejny raz udowodnili, że inspiracje do swoich artykułów czerpią z otaczającej ich codzienności. Nie dziwi więc to, że w czerwcowej odsłonie gazety możemy przeczytać o atrakcjach Wrocławia, powracającej modzie na różne rzeczy czy o sztuce tatuażu i nowych technologiach, wypierających stare formy komunikacji. Każdy znajdzie coś dla siebie!
  Czytaj więcej...
 • W mediach

  JERZY URBAN OBRAZIŁ, NIE OBRAŻAJĄC, A TVP NIE NARUSZYŁA GODNOŚCI - NARUSZAJĄC
  TVP nie naruszyła godności Waldemara Sadowskiego - uznał warszawski sąd okręgowy i w całości oddalił pozew przeciwko telewizji publicznej. Sędzia Krzysztof Świderski uzasadniał, że powód nie wykazał, że TVP naruszyła jego godność. Sadowski ma zapłacić 737 zł tytułem zwrotu kosztów procesu.
  Czytaj więcej...  
  ***
  Rzecznik prezydenta krytykuje TVP za „Wiadomości” po śmierci Adamowicza „Myślę, że tak jak i wiele osób tak samo pan prezydent jest krytyczny wobec tego, co się stało” – tak skomentował w RMF FM postawę Telewizji Polskiej w ostatnich dniach rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski. Czytaj więcej...
  ***
  Autor materiału „Wiadomości” o mowie nienawiści dostał etat i poleciał do Panamy Maciej Sawicki, autor głośnego materiału „Wiadomości” o mowie nienawiści, wyemitowanego po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, dostał etat w TVP i będzie relacjonować Światowe Dni Młodzieży w Panamie – wynika z informacji „Presserwisu„. Czytaj więcej...
  ***
  TVP manipulowała przekazem z pogrzebu prezydenta Gdańska Według komentatorów Telewizja Polska, relacjonując uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, dopuściła się manipulacji. – Nie sądziłem, że dożyję takich czasów – mówi Andrzej Stankiewicz z Onetu. Czytaj więcej...
  ***
  Zespół radiowej Dwójki krytykuje zdjęcie z anteny audycji "Archiwalnia" 40 pracowników i współpracowników Programu II Polskiego Radia podpisało list do zarządu i prezydium rady programowej Polskiego Radia w obronie audycji Tomasza Obertyna "Archiwalnia", którą zdjęto z anteny. "Decyzja o zaprzestaniu emisji Archiwalni godzi bezpośrednio w nasz program i nas jako zespół" - napisali. Czytaj więcej...
  ***
  Wydawcy spotkają się z Orlenem i Alior Bankiem w sprawie przyszłości Ruchu W najbliższych dniach wydawcy spotkają się z przedstawicielami Orlenu i Alior Banku. Według prezesa Izby Wydawców Prasy Bogusława Chraboty realne jest, by Ruch do końca stycznia przygotował kompletny plan restrukturyzacji. "Puls Biznesu" twierdzi z kolei, że dystrybutor, którego zadłużenie sięga pół miliarda zł, jest bliski upadku. Czytaj więcej...
 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • ARCHIWUM