MANIPULACJE TYGODNIKA „IDZIEMY”

| 14 maja 2018  13:51 | Brak komentarzy

Nie jestem regularnym czytelnikiem tygodnika „Idziemy”. Nie moja bajka. Ale od czasu do czasu staram się zajrzeć na łamy czasopism, które katolickie, zastrzegające apolityczność, a w znacznej treści prawicowe i polityczne. Oto natrafiłem na numer 14 (652), w którym na potwierdzenie tego, co na wstępie, ksiądz Henryk Zieliński, w tak zwanym wstępniaku ostro krytykuje i potępia „czarny marsz”, który był protestem przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.

Ksiądz – redaktor naczelny tygodnika, widział smoliste dymy, (tak rzeczywiście było przez chwilę, gdy cztery! race zapaliły, prowokatorki szybko zgarnięte przez organizatorów) dostrzegł czarne stroje (a jakie miały być w „czarnym marszu”?) no i usłyszał wulgaryzmy na ustach uczestników w rodzaju ”Wasza wiara od nas z dala”. Tak według księdza redaktora wyglądał w Warszawie marsz środowisk proaborcyjnych. Ksiądz redaktor widział również liczne zdjęcia, z różnych miast Polski, a więc już nie tylko z Warszawy, które w przededniu Narodowego Dnia Życia , wzbudzały przerażenie. Jedno z takich zdjęć, dla potwierdzenia i zmanipulowania opisu, starannie dobrane, by dymu było w nadmiarze, tygodnik publikuje na stronie 11, do której odsyła czytelnika ksiądz Zieliński. Żadnego przerażenia nie doznałem. Natomiast przeraził mnie podpis pod zdjęciem złożony z wielu insynuacji. Nie jestem w stanie zacytować radosnej twórczości, bowiem kierownictwo tygodnika kategorycznie zabrania przedruku materiałów w jakiejkolwiek formie, w całości lub we fragmentach. To zapewne w imię wolności słowa.

Ksiądz Zieliński dopatrzył się również w czarnym marszu diabelskich sztuczek. Diabeł najwyraźniej maczał w „czarcich marszach” swoje palce, aby realizując dalekosiężne czarcie plany, doprowadzić manifestujących, pod hasłami walki o ich prawa, do skonfliktowania z Bogiem. Cel diabła jest oczywisty, w imię dopominania się o „swoje” prawa – stwierdza ksiądz Zieliński , człowiek odrzuci Boga. Cholernie prosta zasada. Wystarczy trochę pomaszerować z hasłami proaborcyjnymi i już Pan Bóg nas skreśla, w imię miłosierdzia.

Ksiądz niepopierający manifestantów proaborcyjnych, to zrozumiałe, ale ksiądz mijający się z prawdą, ksiądz manipulujący treścią i obrazem, zjawisko co najmniej niespotykane. Na ulicach, a także w telewizji widzieliśmy zgoła inny obraz czarnych marszów, niż ksiądz Zieliński serwuje swoim czytelnikom, do których nie dotarły obiektywne relacje z czarnego marszu, nie mają obrazu z autopsji, uwierzą więc w święte słowa księdza Zielińskiego. Dla wielu jednak, na szczęście, będzie to przykład manipulacji.

M.A.Józefowicz

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • POLECAMY

 • SZLIF

  „Szlif”; Jest dla nich nadzieja!
  Powszechnie uważa się, że współczesną młodzież obchodzi tylko czubek własnego nosa. Całymi dniami wpatrzeni w smartfony, nie robią nic produktywnego. Nie mają wyrobionych poglądów, nie interesują się wydarzeniami na świecie czy w swojej ojczyźnie, a co dopiero w lokalnej społeczności.
  Na szczęście w jednym z wrocławskich liceów, a konkretnie w Ogólnokształcącym nr XIII im. Aleksandra Fredry, działa grupa uczniów, która jest idealnym zaprzeczeniem tego stereotypu. Ci młodzi adepci sztuki dziennikarskiej co miesiąc wydają kolejny numer gazety „Szlif”, która istnieje nieprzerwanie od 2002 roku. Czytaj więcej...
 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • Tagi

 • ARCHIWUM