LAURY DLA DINOZAURÓW PIÓR

| 10 lut 2016  10:50 | Brak komentarzy

Andrzej Albigowski i Monika Siemion - Dudek fot. Andrzej Wiśniewski

Andrzej Albigowski i Monika Siemion – Dudek fot. Andrzej Wiśniewski

Lubelski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP uhonorował emerytowanych i wciąż aktywnych zawodowo dziennikarzy: red. Monika Siemion – Dudek została laureatką tytułu Młodego Dinozaura za rok 2015, zaś red. Andrzejowi Albigowskiemu w 60-lecie pracy zawodowej złożono okolicznościowe gratulacje.

Laureatka przez wiele lat zajmowała się dziennikarsko szeroko pojętą problematyką rolną i wiejską, publikując w krajowych i regionalnych pismach, jak „Gromada Rolnik Polski”, „Gazeta Rolnicza”, „Nasza Wieś”, „Rolnik”, „Zaczyn”. Redagowała też wydawnictwa przygotowane przez Muzeum Jadwigi i Wojciecha Siemionów w Petrykozach, opracowała redakcyjnie i wydała dwie książki swego ojca Leszka Siemiona, a to literacką sagę rodu Siemionów „Cztery pokolenia” i młodzieńczą powieść „Sewer”.

Red. Monika Siemion – Dudek jest wiceprzewodniczącą Zarządu LO SDRP., zaś red. Andrzej Albigowski wiceprzewodniczącym Komisji Rewizyjnej LO SDRP.

Dziennikarska gala odbyła się tradycyjnie w tłusty czwartek, 4 bm. Zgromadziła rzeszę lubelskich żurnalistów. Obecni byli koledzy z Lubelskiego Oddziału SDP z przewodniczącym Jackiem Przesmyckim.

Tłustoczwartkowe spotkanie lubelskich dziennikarzy zostało zorganizowane przez LO SDRP już po raz 18. Laur Młodego Dinozaura przyznano po raz 17.

Laurem tym honorowani są dziennikarze o znaczącym dorobku zawodowym, którzy, mimo przejścia na emeryturę, wciąż pozostają aktywni zawodowo i społecznie. Jest to jedyne w kraju wyróżnienie dziennikarzy – seniorów. Dotychczas jego laureatami byli m.in.: red. red. Adam Tomanek, Alicja i Tadeusz Chwałczykowie, Janusz Świąder, Ewa Dziedzic, Kazimierz Pawełek, Wojciech Klusek. Kazimiera Błażewicz –Izdebska, Andrzej Albigowski, Izabella Wlazłowska, Grażyna Hryniewska, Witold Miszczak.

Podczas czwartkowej gali serdeczne życzenia i wyrazy uznania złożono red. Andrzejowi Albigowskiemu, który w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia pracy zawodowej i działalności w dziennikarskich stowarzyszeniach. W okolicznościowym adresie, wystosowanym przez przewodniczącego ZG SDRP Jerzego Domańskiego i sekretarza generalnego ZG SDRP Andrzeja Maślankiewicza napisano m.in.:

Szanowny Jubilacie, jest Pan dowodem na to, że zawodowa aktywność to najlepsza recepta na życie. A praca dziennikarska nie zna barier. Dziś łączymy się z Panem Redaktorem naszymi najserdeczniejszymi życzeniami długich lat życia w zdrowiu i wszelkiej pomyślności. Dziękujemy również za aktywność w szeregach Stowarzyszenia Dziennikarzy RP”.

Dla Laureatki oraz dostojnego Jubilata porywająco zaśpiewała 16 – letnia Karolina Nowak, uczestniczka programu Must The Music.

Tłustoczwartkowe spotkanie odbyło się nie tylko przy tradycyjnym pączku. Wspaniałym i przepysznym tortem uświetnili je Halina i Tadeusz Pęziołowie – Piekarnia Pęzioł. Faworki oraz dania konkretne, w tym smakowity staropolski bigos były dziełem firmy F.H. GUCIO Romana Błaszczuk.

Zapustnej uczcie dziennikarzy towarzyszyła promocja „Leksykonu dziennikarzy i redaktorów Lubelszczyzny”, wydanego przez LO SDRP, oraz kwartalnika literacko – kulturalnego „Akcent”, którego redaktorem naczelnym jest Bogusław Wróblewski.

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...